Zespół LG PW uczestniczył ostatnio z sukcesami w szeregu wydarzeń w Azjii.

Podczas konferencji The 18th International Conference of the Union of Materials Research Societies in Asia (5-9 November 2017, Taipei, Taiwan), w której uczestniczyło ponad 1 200 uczestników, Zespół wygłosił 5 referatów:

• Keynote lecture: L. Stobinski, A. Malolepszy, M. Mazurkiewicz-Pawlicka, H.M. Lin, „Fabrication of flake graphene composite materials for effective electromagnetic radiation shielding in the GHz range”
  • Keynote lecture: T. Kupka, L. Stobinski, H.M. Lin, J. Kaminski, M. Stachow, M. Jankowska, M. Broda, A. Buczek, R. Szostak, „Molecular modeling as suport in bio- and nanotechnology”
  • Invited oral: A. Malolepszy, M. Mazurkiewicz-Pawlicka, K. Ciok, I. Kuryliszyn-Kudelska, L. Stobinski, „Influence of Preparation Conditions on the Iron Oxide/Graphene Composite Properties”
  • Invited oral: M. Mazurkiewicz-Pawlicka, A. Malolepszy, Y. Hu, C.K. Lin, L. Stobinski, „Preparation of Polymer Composites with Graphene Fillers for IR Shielding Application”
  • Invited oral: Y.J. Chiou, H. Yang, H.M. Lin, A. Borodzinski, L. Stobinski, “Electrocatalytical Property of Nano Pd Supported on Polyaniline Modified AO-MWCNTs for Direct Formic Acid Fuel Cells”

Podczas pobytu na Tajwanie Zespól gościł też w Institute of Biomedical Engineering and Nanomedicine, National Health Research Institutes, w miejscowości Zhunan, gdzie dr hab. Leszek Stobiński wygłosił wykład pt. „Carbon Nanomaterials for Biomedical Applications” oraz odebrał nagrodę za najlepszą pracę w języku chińskim.

Zespół brał też udział w International Conference on Materials Science and Research (Madridge Conferences) w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (16-18 November 2017) gdzie zaprezentował dwie prace:

Prezentacja pani dr inż. Marty Mazurkiewicz-Pawlickiej została wyróżniona nagrodą za najlepszy plakat.

Gratulujemy sukcesów!

informacja ogólna, wydział, pracownicy, nauka.