Projekty IDUB BIOTECHMED-2

W dniu dzisiejszym pojawiły się dwa artykuły na stronie badawcza.pw.edu.pl, które opisują dwa projekty realizowane na Wydziale w ramach programu Inicjatywa Doskonałości: Uczelnia Badawcza, trwającego w Politechnice Warszawskiej. Tytuły i linki do artykułów poniżej:

- "Aerożele krzemoorganiczne w biotechnologii roślin i inżynierii bioprocesowej" (kierownik: dr hab. inż. Maciej Pilarek, prof. uczelni)

"Nowa terapia nowotworów mózgu i eliminacja skutków ubocznych chemio i radioterapii" (kierowniczka: dr hab. inż. Ewa Dłuska, prof. uczelni)

W rozwinięciu wiadomości tytuły projektów oraz składy zespołów.

Tytuły projektów i składy zespołów:

• „Bifunkcjonalne aerożelowe platformy do intensyfikacji biosyntezy cytotoksycznych naftochinonów w hodowlach in vitro korzeni transgenicznych”
    Skład zespołu badawczego:
    • dr hab. inż. Maciej Pilarek, profesor uczelni (Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej),
    • dr hab. Katarzyna Sykłowska-Baranek (Warszawski Uniwersytet Medyczny, Wydział Farmaceutyczny),
    • mgr inż. Bartosz Nowak (Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej),
    • mgr inż. Mateusz Kawka (Warszawski Uniwersytet Medyczny, Wydział Farmaceutyczny),
    • mgr inż. Kamil Wierzchowski (Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej)d
  •  „Emulsyjny system dostarczania teraupetyków - leczenie nowotworów wspomagane mechanizmem syntetycznej letalności”
    Skład zespołu badawczego:
    • dr hab. inż. Ewa Dłuska, prof. uczelni;
    • dr hab. Elżbieta Speina;
    • dr inż. Agnieszka Markowska-Radomska;
    • dr inż. Agnieszka Siemion;
    • dr Konrad Kosicki

Projekty opisane wyżej są finansowane z grantu badawczego Centrum Badawczego POB Biotechnologia i inżynieria biomedyczna programu Uczelnia Badawcza - Inicjatywa Doskonałości, który realizowany jest na Politechnice Warszawskiej.