Podczas rozmów z Wami słyszymy, że chcielibyście wiedzieć więcej o tym, czym jest inżynieria chemiczna, czym się zajmuje i jaka jest jej rola w dzisiejszym świecie. Wychodząc Wam naprzeciw organizujemy seminarium w formule hybrydowej (możliwość udziału stacjonarnie lub online), podczas którego postaramy się rozwiać wątpliwości w tych tematach. Poznacie przedstawicieli naszych pracowników, doktorantów i studentów, a także przedstawicielkę absolwentów zatrudnionych w przemyśle. Opowiedzą oni o swojej drodze zawodowej, o tym jak widzą rolę inżynierii chemicznej w dzisiejszym świecie i o tym, co ich zdaniem wyróżnia inżynierię chemiczną na tle innych dyscyplin. Na koniec, w czasie wydzielonym na sesję Q&A, odpowiedzą na Wasze pytania.
Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi szczegółami w rozwinięciu tekstu.
dr inż. Michał Lewak
Miłośnik matematyki we wszystkich formach. Lubię tworzyć modele matematyczne, które weryfikuję doświadczalnie. Lubię sport i staram się nie poddawać. Ciągle się uśmiecham.
Inżynier chemik i doktor w dyscyplinie inżynieria chemiczna, Prodziekan ds. studiów na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej. Specjalista w obszarze technologii płynów w stanie nadkrytycznym oraz biotechnologii przemysłowej.
Doktor inżynier w dyscyplinie inżynieria chemiczna, adiunktka na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej. Entuzjastka stosowania analizy procesu i metod inżynierskich w zagadnieniach natury biomedycznej (aerozoloterapia).
Pasjonatka nowych technologii w energetyce, szczególnie tych przyjaznych środowisku. Rozwija i testuje ogniwa paliwowe, prowadząc symulacje komputerowe (CFD) i badania eksperymentalne nad prototypami.
Inżynier biotechnolog, obecnie doktorant na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Zainteresowany poszukiwaniem rozwiązań problemów na granicach nauk biologicznych i technicznych.
Student studiów II stopnia na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej z doświadczeniem w pracy projektowej, naukowej i samorządowej. Sympatyk robienia rzeczy po swojemu.
Absolwentka Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej, starszy inżynier procesu w firmie Boccard z pięcioletnim doświadczeniem w projektowaniu nowoczesnych instalacji procesowych. Łączy inżynierską precyzję z pasją do innowacji – w wolnym czasie eksploruje możliwości zastosowania sztucznej inteligencji w branży procesowej, wierząc, że przyszłość inżynierii to synergia technologii i kreatywnego myślenia.
Nie będziecie mogli uczestniczyć w seminarium? Nic straconego! Cała transmisja będzie udostępniona na kanale Wydziału na platformie YouTube.