Biuletyn PW zamieścił informacje o pracach prowadzonych w zespole kierowanym przez prof. Tomasza Ciacha nad szczepionką przeciw COVID-19 opartej o rekombinowane białka wirusa SARS-CoV-2 związane na nanocząstkach.
Informacje te zamieszczono również na głównej stronie internetowej PW.
Informacje o pracach nad maseczkami ochronnymi z powłoką biobójczą, prowadzonych w zespole prof. Tomasza Ciacha, zamieszczono na głównej stronie internetowej Politechniki Warszawskiej
Zobacz cały wpis
prof. dr hab. inż. Arkadiusz Moskal udzielił wywiadu nt. "Czy i jak efektywne jest zasłanianie twarzy, czyli maseczki vs wirus okiem naukowca", w którym wyjaśnił zasady filtracji aerozoli oraz znaczenie prawidłowego stosowania maseczek filtracyjnych w czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV2. [film w rozwinięciu artykułu]
Informacje o kierowanym przez dr hab. inż. Macieja Szwasta projekcie REWARD dotyczącym recyklingu wody i detergentów, prowadzonym we współpracy polsko-niemieckiej zostały wyróżnione przez stronę główną PW.
Serwis PAP zamieścił informację o badaniach prowadzonych na Wydziale w zakresie otrzymywania i zastosowań materiałów na bazie grafenu.
Zobacz pełną informację
Na stronie internetowej "Rzecz o Innowacjach" ukazała się informacja o badaniach prowadzonych przez prof. uczelni dr hab. inż. Ewę Dłuską dotyczących emulsji wielokrotnych i ich zastosowań medycznych.
Zobacz pełną informację
Profesor Leon Gradoń wśród "Wynalazców i Konstruktorów 100-lecia"!
Fragmenty artykułu z czasopisma DoRzeczy można znaleźć
W trakcie Wielkiego Testu TVP jako przykład ważnych współczesnych polskich wynalazków przedstawiono koncepcję zamiennika krwi, opracowywaną w zespole prof.Tomasza Ciacha i start-up'ie "Nanosanguis" utworzonym na naszym Wydziale.
W programie "Jak to działa" o pomiarach zapylenia powietrza, badaniach oddziaływania wdychanych aerozoli na układ oddechowy oraz zagadnieniach filtracji powietrza opowiadał prof. Arkadiusz Moskal.
Program do obejrzenia na stronie internetowej TVP (część nakręcona na naszym Wydziale zaczyna się w 15 min 35 s trwania programu)
W 68 numerze Biuletynu PW znalazły się dwie ważne informacje o osiągnięciach pracowników naszego Wydziału:
- prof. Tomasza Ciacha, w związku z publiczną ofertą akcji NanoGroup oraz
- dr inż. Beaty Butruk-Raszei, w związku z uzyskaniem finansowania badań w ramach projektu LIDER
O swoich pracach nad sztucznymi naczyniami wieńcowymi mówiła w audycji Czas na Naukę dr inż. Beata Butruk-Raszeja.
Na stronie Money.pl ukazał się wywiad z mgr inż. Agatą Stefanek - naszą doktorantką kierującą firmą start-up Nanosanguis, wyróżnioną przez Prezydenta RP w ramach spotkania "Start-upy w Pałacu".
W Newsweek Polska ukazał się artykuł pt. "Biała krew w proszku", w którym Profesor Tomasz Ciach z naszego Wydziału przedstawia korzyści płynące ze stworzonego przez zespół Profesora Ciacha substytutu czerwonych krwinek.
Na stronach internetowych promujących badania i innowacje na PW moża znaleźć informacje o działającym na naszym Wydziale Laboratorium Grafenowym PW, a także o badaniach dotyczących sztucznej kwi i nowych terapii przeciwnowotworowych prowadzonych w zespole prof. Tomasza Ciacha.
Prof. Tomasz Ciach opowiada o drodze do komercjalizacji wyników badań powstałych na WIChiP.
Informacja o nagrodzie dla Koła Naukowego Studentów WIChiP w 51 numerze Biuletynu PW
Wywiad z zespołem Laboratorium Inżynierii Biomedycznej WIChiP w 49 numerze Biuletynu PW
Informację nt. badań nad substytutem krwi prowadzonych na naszym Wydziale pokazały Fakty TVN.
Informacja nt. sukcesu spółek spin-off kierowanych przez doktorantów naszego Wydziału w konkursie "The Great Pitch".
Kolejne doniesienie medialne o pracach prof T. Ciacha.
Wywiad z prof. Tomaszem Ciachem na temat jego kariery jako naukowca, wynalazcy i twórcy firm spin-off.
Informacja o laureatach konkursu LIDER (NCBiR), w tym jej laureatce z naszego Wydziału, p. dr inż. Marcie Bojarskiej, która obecnie odbywa staż podoktorski w RFN.
Artykuł na temat Laboratorium Grafenowego PW powstałego na WIChiP PW
Reportaż o przedsięwzięciu spin-off Nanosanguis wywodzącym się z naszego wydziału (mgr inż. Agata Stefanek, prof. Tomasz Ciach)