W ostatnich dwóch numerach biuletynu Centrum Studiów Zaawansowanych PW "Profundere Scientiam" o swoich badaniach opowiedziły stypendystki CSZ z naszego wydziału:
- p. mgr inż. Paulina Ziętek (treść artykułu dostępna tutaj - str. 14-15)
oraz
- p. dr hab. inż. Ewa Dłuska (treść artykułu dostępna tutaj - str. 21-23)
Wiadomości TVP1 ponformowały o badaniach prowadzonych w Zakładzie Biotechnologii i Inżynierii Bioprocesowej. W materiale wystąpili prof. Tomasz Ciach i doktorantka mgr inż. Iga Wasiak.
Przy tej okazji odsyłamy również do wywiadu udzielonego przez prof. Ciacha w programie "Radia dla Ciebie (RDC)".
Prof. Tomasz Ciach był gościem programu "Dzień dobry TVN", w którym opowiadał o swoich osiągnięciach w zastosowaniu inżynierii chemicznej w terapiach chorób nowotworowych.
Materiały nt. badań prowadzonych w zespole prof. nzw. dr hab. inż.Tomasza Ciacha ukazały się w telewizyjnej Panoramie oraz w programie "Pytanie na śniadanie".
W internetowym wydaniu Gazety Wyborczej ukazał się artykuł o badaniach prowadzonych w zespole prof. nzw. dr hab. inż.Tomasza Ciacha, dotyczących nanoczątek polisacharydowych jako nośników leków przeciwnowotworowych. Pełen tekst jest dostępny tutaj.
O pracach prof. Ciacha poinformował także portal Witrualna Polska.
W październikowym numerze biuletynu CSZ PW "Profundere Scientiam" o swoich badaniach opowiada pani dr inż. Anna Jackiewicz, która została stypendystką CSZ.
W Dzienniku Gazecie Prawnej ukazał się bardzo ciekawy artykuł pt. ''Innowacja i do szuflady" opisujący trudną drogę od pomysłu do wdrożenia. W artykule zamieszczono historię wprowadzenia do produkcji nowej generacji antybakteryjnych cewników opracowaną przez zespół profesora Tomasza Ciacha z naszego wydziału. Zapraszamy do lektury.
W dzienniku Rzeczpospolita ukazało się ogólnopolskie wydanie dodatku Nauka - Biotechnologia - Medycyna, a w nim wywiad z dziekanem naszego wydziału, profesorem Eugeniuszem Molgą. Zapraszamy do lektury.
Na portalu Biotechnologia.pl ukazał się wywiad z prof. Tomaszem Sosnowskim na temat prowadzonych pod jego kierunkiem badań naukowych dotyczących nowych koncepcji w dostarczaniu aerozolowych leków inhalacyjnych.
W ostatnim już Miesięczniku Politechniki Warszawskiej ukazał się obszerny wywiad z prof. Tomaszem Ciachem na temat wykorzystania nanocząstek w terapii nowotworowej pt "Przełom w walce z rakiem?". Miesięcznik Politechniki Warszawskiej nr 07/2013
W czternastej edycji Rankingu Szkół Wyższych na rok 2013 przygotowanego przez miesięcznik edukacyjny Perspektywy i dziennik Rzeczpospolita kierunek studiów Inżynieria chemiczna i procesowa na Politechnice Warszawskiej znalazł się w gronie 40 najlepiej prowadzonych kierunków studiów w Polsce.
« Poprzedni 1 2 3