Aktualności

Uczelniane Seminarium online: Horyzonty Dyscyplin Nauki

W imieniu Centrum Studiów Zaawansowanych PW zapraszamy na ogólnouczelniane seminarium naukowe Horyzonty Dyscyplin Nauki. W planowanym spotkaniu, dotyczącym zagadnień matematycznych, przedstawione zostaną dwa tematy: "Pomiędzy łatwym a trudnym", dr hab. inż. Paweł Rzążewski oraz "Dwa problemy z fizyki rozwiązane ściśle", dr hab. Tomasz Cieślak z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW.

Szczegóły wydarzenia oraz dołączania do spotkania znajdują się na stronie Centrum Studiów Zaawansowanych PW.

Spotkanie online odbędzie się 16 stycznia 2025 r. o godz. 16.15 na platformie TEAMS.

Obowiązują zapisy na wydarzenie pod linkiem.

Studiuj na WIChiP! Rekrutacja na studia II stopnia rozpoczęta

Dzisiaj, 8 stycznia 2025 r. rozpoczyna się rekrutacja na studia II stopnia na Politechnice Warszawskiej. Z tej okazji serdecznie zapraszamy do zapisów na Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej! Zapraszamy zarówno osoby kończące aktualnie studia jak i absolwentów studiów I stopnia z inżynierii chemicznej, jak i kierunków pokrewnych.

Podsumowanie roku 2024 na WIChiP

Wraz z końcem roku nachodzą nas refleksje o minionych wydarzeniach. Ostatnie 12 miesięcy było czasem intensywnej pracy, innowacyjnych projektów oraz wielu inicjatyw, które przyczyniły się do wzbogacenia naszej społeczności akademickiej. Poniżej postaraliśmy się krótko podsumować ten bogaty rok, zwracając uwagę na najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia, jakie odnieśliśmy w tym czasie.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Rafała Podgórskiego

Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Chemiczna uprzejmie informuje, że w dniu 21 stycznia 2025 r. o godz. 13:15 w Audytorium A3 Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej ul. Waryńskiego 1 w Warszawie odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Rafała Podgórskiego pt. "Opracowanie procesu produkcji prototypowych wielofunkcyjnych materiałów kompozytowych do regeneracji tkanki kostnej przy użyciu technik druku 3D".

Trwa rekrutacja do Szkoły Doktorskiej PW

Rejestracja do Szkoły Doktorskiej jest już otwarta! Gorąco zapraszamy do udziału w rekrutacji trwającej do 5 stycznia 2025r (godz. 23:59). Politechnika Warszawska czeka na absolwentów kierunków technicznych i nie tylko!

Aleksandra Pisarek wyróżniona podczas konkursu Three Minute Thesis PW

Jesteśmy bardzo dumni mogąc powiedzieć, że mgr inż Aleksandra Pisarek znalazła się na podium konkursu 3MT®! Pokazała, że o badaniach naukowych można powiedzieć ciekawie, zrozumiale i inspirująco, czym zajęła II miejsce za wystąpienie o sile powietrza. Konkurs 3MT® odbył się w ramach projektu "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza" na Politechnice Warszawskiej.

Dr inż. Katarzyna Jabłczyńska w Radzie Młodych Uczonych Politechniki Warszawskiej

W skutek decyzji nr 327/2024 Rektora PW z dnia 9 grudnia 2024 r., została powołana Rada Młodych Uczonych Politechniki Warszawskiej. W skład wchodzi 15 osób - po jednym reprezentancie z każdej dyscypliny naukowej na PW. Mamy przyjemność ogłosić, że nasz Wydział reprezentować będzie dr inż. Katarzyna Jabłczyńska z Katedry Inżynierii Procesów Zintegrowanych. 

Rekrutacja do Stowarzyszenia Naukowego Collegium Invisible rozpoczęta

Collegium Invisible już od 30 lat wspiera rozwój intelektualny i naukowy wyróżniających się studentów i studentek oraz doktorantek i doktorantów z różnych dziedzin nauki. Do rekrutacji trwającej do 26 stycznia 2025 roku zaproszone są osoby ze wszystkich dziedzin i dyscyplin nauki: zarówno społecznych, humanistycznych, jak i ścisłych, przyrodniczych, medycznych, czy inżynieryjnych.

Więcej informacji w rozwinięciu aktualności.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Radosława Krzosy

Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Chemiczna uprzejmie informuje, że w dniu 13 stycznia 2025 r. o godz. 13:15 w Audytorium A3 Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej ul. Waryńskiego 1 w Warszawie odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Radosława Krzosy „Badania procesów deaglomeracji cząstek tlenku tytanu prowadzonych w urządzeniach przemysłowych”.

Młodzi naukowcy nagrodzeni w konkursie PRELUDIUM 23

Z radością i dumą pragniemy poinformować że dwójka doktorantów naszego Wydziału, mgr inż. Monika Jałowiecka i mgr inż. Daniel Wyleziński zostali wyróżnieni w konkursie na projekt badawczy dla osób bez stopnia doktora PRELUDIUM 23, organizowanym przez Narodowe Centrum Nauki. 

Prodziekan Maciej Pilarek ponownie powołany na Studenckiego Rzecznika Zaufania PW

Z radością informujemy, że Prodziekan ds. Studenckich naszego Wydziału, dr hab. inż. Maciej Pilarek, profesor uczelni, znany ze swojego zaangażowania w życie akademickie i sprawy studenckie, powołany został na kolejną kadencję Studenckiego Rzecznika Zaufania w naszej Uczelni!

Spotkanie informacyjne dla kandydatów na studia II stopnia

Drogie Studentki, Drodzy Studenci, Drogie Kandydatki, Drodzy Kandydaci!

W czwartek 12.12.2024 r. o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie informacyjne dla kandydatów dotyczące studiów II stopnia zaczynających się w semestrze letnim roku akademickiego 2024/25.

Spotkanie odbędzie się w Audytorium II WIChiP (Waryńskiego 1, 00-645 Warszawa). Zapraszamy na spotkanie wszystkich zainteresowanych studiami II stopnia na WIChiP! Omówione zostaną zasady rekrutacji, program studiów oraz specjalności, siatka godzinowa oraz perspektywy zatrudnienia po studiach na WIChiP.

Do zobaczenia!

Plan spotkania:

  • Przedstawienie zasad rekrutacji na studia II stopnia – dr hab. inż. Maciej Pilarek, prof. uczelni, Prodziekan ds. studenckich
  • Przedstawienie specjalności studiów II stopnia
    1. Inżynieria procesów przemysłowych – prof. dr hab. inż. Łukasz Makowski
    2. Bioinżynieria – prof. dr hab. inż. Tomasz Ciach
    3. Inżynieria układów rozproszonych – prof. dr hab. inż. Tomasz Sosnowski

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Katarzyny Dobrowolskiej-Dziarnik

Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Chemiczna uprzejmie informuje, że w dniu 11 grudnia 2024 r. o godz. 13:00 w Audytorium A3 Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej ul. Waryńskiego 1 w Warszawie odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Katarzyny Dobrowolskiej-Dziarnik „Badania procesu atomizacji cieczy jako metody wytwarzania aerozoli do zastosowań medycznych z uwzględnieniem zjawisk fizykochemicznych towarzyszących depozycji inhalowanych kropel”.

Spotkajmy się na Kiermaszu Świątecznym PW

Już po raz dziewiąty na placu przed Gmachem Głównym Politechniki Warszawskiej staną kiermaszowe domki. Nasz – politechniczny będzie – jak zawsze – charytatywny. To okazja, żeby nabyć upominki i świąteczne przysmaki. Nie zabraknie także innych atrakcji. Zapraszamy 5 i 6 grudnia w godz. 10.00–17.00.

Dr inż. Łukasz Werner odnosi sukces w konkursie MINIATURA 8

Z wielką dumą informujemy, że dr inż. Łukasz Werner otrzyma dofinansowanie badań w ramach konkursu MINIATURA 8 ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki. Grant o wysokości 49 940 zł zostanie przeznaczony na projekt pt. "Badanie wpływu dodatku plastyfikatorów na właściwości mechaniczne i fotokatalityczne warstwy tlenku cynku (ZnO) pokrywającej włókniny polimerowe". W ósmej edycji konkursu wpłynęły 1752 wnioski, z czego 723 zostały zakwalifikowane do realizacji. Laureaci otrzymają łączne dofinansowanie w wysokości niemal 28,78 mln zł.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze naukowej!

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Katarzyny Kosowskiej

Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Chemiczna uprzejmie informuje, że w dniu 3 grudnia 2024 r. o godz. 13:00 w Audytorium A1 Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej ul. Waryńskiego 1 w Warszawie odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Katarzyny Kosowskiej „Zastosowanie substancji porotwórczych w procesach wytwarzania polimerowych pian stałych przy użyciu ditlenku węgla w stanie nadkrytycznym”.

Wzrost pozycji Wydziału w Rankingu Studiów Inżynierskich EngiRank 2024

29 października 2024 opublikowany został Ranking Studiów Inżynierskich EngiRank 2024. Z dumą informujemy, że studia inżynierskie w dyscyplinie "Chemical Engineering" na Politechnice Warszawskiej uplasowały się na 49 miejscu na 170 ocenianych uczelni. Jest to wzrost o 28 pozycji względem ubiegłego roku! Cała uczelnia zajmuje 64 miejsce, co jest wzrostem o 5 pozycji.

Więcej informacji o pozycji PW w tym rankingu tutaj. Cały ranking dostępny jest tutaj

Prof. Andrzej Krasiński odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej

15 listopada jest Dniem Politechniki Warszawskiej. Podczas obchodów tego wydarzenia, na uroczystym posiedzeniu Senatu Politechniki Warszawskiej wręczono wiele nagród. Jedną z nagrodzonych osób był dr hab. inż. Andrzej Krasiński, profesor uczelni, który został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Serdecznie gratulujemy tego wyróżnienia!

Relację z uroczystego posiedzenia Senatu Politechniki Warszawskiej można przeczytać tutaj.

Profesor Ewa Dłuska odebrała akt nominacyjny tytułu profesora

Z wielką dumą informujemy, że prof. dr hab. inż. Ewa Dłuska w dniu 6.11.2024 odebrała akt nominacyjny z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy, oficjalnie przyjmując tytuł profesora nauk inżynieryjno–technicznych w dyscyplinie inżynieria chemiczna nadany 29.05.2023.

Serdecznie gratulujemy Pani Profesor i życzymy sukcesów na dalszej drodze zawodowej!

Obowiązkowe spotkanie w sprawie praktyk

Drogie Studentki, Drodzy Studenci,

18 listopada 2024 r. (poniedziałek) o godz. 16:05 w audytorium A1 odbędzie się spotkanie dotyczące praktyk studenckich.

Spotkanie jest obowiązkowe dla studentów II i III roku którzy planują odbyć praktyki studenckie w roku 2025.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Niny Borzęckiej

Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Chemiczna uprzejmie informuje, że w dniu 7 listopada 2024 r. o godz. 13:00 w Audytorium A1 Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej ul. Waryńskiego 1 w Warszawie odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Niny Borzęckiej „Numerical and experimental studies on kinetics of sol-gel transition during the synthesis of organoalkoxysilane-based alcogels”

Rozpoczął się nabór wniosków do Programu BioLAB 2025-26

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zaprasza studentów i studentki studiów magisterskich i doktoranckich nauk biologiczno-chemicznych, biofizycznych, medycznych i pokrewnych do składania wniosków do Programu BioLAB 2024-25. Nabór wniosków trwa do 1 lutego 2025 r. Program BioLAB to roczny staż dla studentów i studentek nauk biologiczno-chemicznych, biofizycznych, medycznych i pokrewnych (biologia, biochemia, biofizyka, bioinformatyka, biotechnologia, fizyka, farmacja, medycyna, itp.).

Więcej informacji w rozwinięciu aktualności.

Konkurs o Nagrodę ABB - "Nowe Horyzonty Technologii"

Drodzy Doktoranci! Drodzy Studenci!

W imieniu koncernu ABB serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na najlepszą pracę magisterską, inżynierską lub doktorską poruszającą tematykę jednej z dziedzin działalności Korporacyjnego Centrum Technologicznego ABB. Konkurs o Nagrodę ABB jest organizowany już od 21 lat i rokrocznie promuje osiągnięcia najmłodszych naukowców. Główna nagroda to 30 tysięcy złotych!

Więcej szczegółów na stronie konkursu: https://poland-award.abb.com

Warsztaty „Water4All 360° Water Experience” w firmie Wetsus

Informujemy o otwarciu kolejnej edycji warsztatów organizowanych przez instytut badawczy Wetsus (Holandia). Zachęcamy do aplikowania absolwentów pierwszego stopnia studiów. Warsztaty odbędą się 17 do 21 marca 2025 roku w Leeuwarden (Holandia). Kwalifikacja do programu gwarantuje pokrycie kosztów podróży, zakwaterowania i wszystkich aktywności w ramach warsztatów.

Czas składania aplikacji upływa 18 listopada. Więcej informacji  tutaj (.pdf) . W przypadku pytań Wetsus zachęca do kontaktu pod adresem water4all@wetsus.nl

Stypendium pod choinkę 2024

Drodzy Studenci, Drodzy Doktoranci!

Składanie wniosków o Stypendium pod choinkę 2024 jest już otwarte! Jest to specjalny grant przyznawany studentkom, studentom, doktorantkom i doktorantom Politechniki Warszawskiej zaangażowanym w promowanie Uczelni i budowanie jej pozytywnego wizerunku. Przesyłanie zgłoszeń jest otwarte w terminie od 14 października do 4 listopada 2024 roku. Zgłoszenia należy przesyłać mailowo na adres Biura Komunikacji i Promocji PW: eventy@pw.edu.pl.

Zapraszamy do aplikowania!

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.