Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Chemiczna uprzejmie informuje, że w dniu 6 maja 2025 r. o godz. 13:00 w Audytorium A1 Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej ul. Waryńskiego 1 w Warszawie odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Moniki Jałowieckiej pt. "Intensyfikacja transportu reagentów w ogniwach DFAFC – modelowanie numeryczne oraz badania doświadczalne"
Droga Studentko, Drogi Studencie!Serdecznie zapraszamy na serię spotkań z pracodawcami organizowanych przez WRS ICHiP! To nie tylko rozmowy o pracy, ale również okazja do poznania ludzi z branży, zdobycia praktycznych porad oraz zainspirowania się ich doświadczeniem.
Spotkania będą odbywać się co środy (23 kwietnia - 4 czerwca) o godzinie 12:15 w sali AIII. Oferty staży, praktyk oraz pierwszej pracy już na Ciebie czekają!
Po więcej informacji zapraszamy na stronę wydarzenia.
16 kwietnia 2025 roku odbyło się spotkanie wielkanocne, tzw. „Jajeczko Wydziałowe” organizowane przez Wydziałową Radę Samorządu IChiP. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele grona dziekańskiego, oraz wielu studentów i doktorantów Wydziału. Dziekan złożył całej społeczności Wydziału najlepsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
Spotkanie to było także okazją do wręczenia Nagród Rektora oraz Nagród i Wyróżnień Dziekana dla studentów WIChiP. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia. Pełna lista nagrodzonych w rozwinięciu aktualności.
Szanowni Studenci,
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą praktyk zbiorowych dla studentów WIChiP latem 2025. Zapisy na praktyki zbiorowe będą odbywać się osobiście pokój 179 (p. Karolina Kula) do 9 maja 2025 roku (piątek).
Lista nie jest ostateczna, informacje dotyczące nowych ofert będą sukcesywnie przekazywane na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Z aktualna listą praktyk zbiorowych można zapoznać się w rozwinięciu aktualności.
Miło nam poinformować, że zespół badawczy kierowany przez dr inż. Michała Wojasińskiego otrzymał finansowanie w ramach XII. polsko-tajwańskiego konkursu na dwustronne projekty badawcze, organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Projekt pt. „Ceramiczna biomimetyczna porowata struktura z bioaktywnym wypełnieniem hydrożelowo-hydroksyapatytowym dla zwiększenia osteointegracji” (akronim: Oss3H) będzie realizowany we współpracy z zespołem prof. Cho-Pei Jianga z National Taipei University of Technology (Tajwan).
Z ogromną przyjemnością i dumą informujemy, że 8 kwietnia dr inż. Katarzyna Dąbkowska-Susfał uzyskała stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, w dyscyplinie inżynieria chemiczna. Stopień ten został przyznany za osiągnięcia w obszarze metod intensyfikacji procesów (bio)przetwarzania biomasy lignocelulozowej.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych, niezwykłych sukcesów!
Wydarzenia
23 |
CHWILA DLA KARIERY na IChiP-ie12:15 - 4 Cze 12:15 |
30 |
Publiczna obrona doktoratu: mgr inż. Ewa Rybak12:00 - 13:00 |
Na Naszym Wydziale działa Wydziałowa Rada Samorządu (WRS). WRS zajmuje się sprawami dydaktycznymi, socjalno-bytowymi, a także rozwojem kulturalnym i sportowym społeczności studenckiej. Organizuje szkolenia, wyjazdy, konkursy i wiele różnych ciekawych wydarzeń. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.
Na naszym wydziale działa Koło Naukowe IChiP "Venturi". Studenci projektują instalacje i organizują międzynarodową konferencję naukową European Young Engineers Conference czy targi pracy Spotkaj Swojego Pracodawcę.
Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej może pochwalić się rozbudowaną ofertą dydaktyczną, badawczą oraz wieloma zajęciami dla uczniów szkół podstawowych i średnich.
Kandydatów na studia na Wydziale zapraszamy do zakładki Kandydaci oraz do przejrzenia informatora.
Współpracę badawczą chętnie nawiążą nasze Zespoły Badawcze, zaś ogólny profil naukowy Wydziału znaleźć można w zakładce Nauka, a aktualne oferty pracy w projektach badawczych tutaj.
Nauczycieli i dyrektorów szkół zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dla szkół oraz do udziału w wydarzeniach organizowanych na Wydziale m.in. w ramach Festiwalu Nauki lub Nocy Muzeów. Wydział otwarty jest na lekcje pokazowe, wycieczki po gmachu lub spotkania ze studentami.
Na Wydziale prowadzone są badania naukowe w dyscyplinie inżynieria chemiczna, która uzyskała wysoką kategorię A w ostatniej ewaluacji działalności naukowej (za okres 2017-2021).
Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej
Politechniki Warszawskiej
ul. Waryńskiego 1
00-645 Warszawa