Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 10 stycznia 2025 r. zmarł przeżywszy 93 lata śp. prof. dr hab. inż. Ryszard Marcinkowski. Emerytowany profesor Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW, uznany specjalista w dziedzinie inżynierii systemów procesowych i dynamiki układów wielofazowych, zastępca dyrektora Instytutu Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW w latach 1987-1991, były kierownik Zakładu Dynamiki Procesowej i Inżynierii Systemów, ceniony nauczyciel akademicki wielu pokoleń studentów.
Rodzinie i Bliskim Pana Profesora składamy najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia
Dziekan wraz ze Społecznością Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej
W imieniu Politechnika Warszawska: Centrum Wymiany Międzynarodowej zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem ofert szkoleń i wymian międzynarodowych organizowanych w semestrze letnim 2025 roku. Zapisz się już dziś i jedź na przygodę życia do jednej z naszych partnerskich zagranicznych uczelni!
W imieniu Centrum Studiów Zaawansowanych PW zapraszamy na ogólnouczelniane seminarium naukowe Horyzonty Dyscyplin Nauki. W planowanym spotkaniu, dotyczącym zagadnień matematycznych, przedstawione zostaną dwa tematy: "Pomiędzy łatwym a trudnym", dr hab. inż. Paweł Rzążewski oraz "Dwa problemy z fizyki rozwiązane ściśle", dr hab. Tomasz Cieślak z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW. Szczegóły wydarzenia oraz dołączania do spotkania znajdują się na stronie Centrum Studiów Zaawansowanych PW.
Spotkanie online odbędzie się 16 stycznia 2025 r. o godz. 16.15 na platformie TEAMS. Obowiązują zapisy na wydarzenie pod linkiem.
Dzisiaj, 8 stycznia 2025 r. rozpoczyna się rekrutacja na studia II stopnia na Politechnice Warszawskiej. Z tej okazji serdecznie zapraszamy do zapisów na Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej! Zapraszamy zarówno osoby kończące aktualnie studia jak i absolwentów studiów I stopnia z inżynierii chemicznej, jak i kierunków pokrewnych.
Wraz z końcem roku nachodzą nas refleksje o minionych wydarzeniach. Ostatnie 12 miesięcy było czasem intensywnej pracy, innowacyjnych projektów oraz wielu inicjatyw, które przyczyniły się do wzbogacenia naszej społeczności akademickiej. Poniżej postaraliśmy się krótko podsumować ten bogaty rok, zwracając uwagę na najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia, jakie odnieśliśmy w tym czasie.
Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Chemiczna uprzejmie informuje, że w dniu 21 stycznia 2025 r. o godz. 13:15 w Audytorium A3 Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej ul. Waryńskiego 1 w Warszawie odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Rafała Podgórskiego pt. "Opracowanie procesu produkcji prototypowych wielofunkcyjnych materiałów kompozytowych do regeneracji tkanki kostnej przy użyciu technik druku 3D".
Wydarzenia
21 |
Publiczna obrona doktoratu: mgr inż. Rafał Podgórski13:15 - 16:00 |
11 |
Seminarium wydziałowe: prezentacje doktorantów09:15 - 10:00 |
Na Naszym Wydziale działa Wydziałowa Rada Samorządu (WRS). WRS zajmuje się sprawami dydaktycznymi, socjalno-bytowymi, a także rozwojem kulturalnym i sportowym społeczności studenckiej. Organizuje szkolenia, wyjazdy, konkursy i wiele różnych ciekawych wydarzeń. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.
Na naszym wydziale działa Koło Naukowe IChiP "Venturi". Studenci projektują instalacje i organizują międzynarodową konferencję naukową European Young Engineers Conference czy targi pracy Spotkaj Swojego Pracodawcę.
Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej może pochwalić się rozbudowaną ofertą dydaktyczną, badawczą oraz wieloma zajęciami dla uczniów szkół podstawowych i średnich.
Kandydatów na studia na Wydziale zapraszamy do zakładki Kandydaci oraz do przejrzenia informatora.
Współpracę badawczą chętnie nawiążą nasze Zespoły Badawcze, zaś ogólny profil naukowy Wydziału znaleźć można w zakładce Nauka, a aktualne oferty pracy w projektach badawczych tutaj.
Nauczycieli i dyrektorów szkół zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dla szkół oraz do udziału w wydarzeniach organizowanych na Wydziale m.in. w ramach Festiwalu Nauki lub Nocy Muzeów. Wydział otwarty jest na lekcje pokazowe, wycieczki po gmachu lub spotkania ze studentami.
Na Wydziale prowadzone są badania naukowe w dyscyplinie inżynieria chemiczna, która uzyskała wysoką kategorię A w ostatniej ewaluacji działalności naukowej (za okres 2017-2021).
Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej
Politechniki Warszawskiej
ul. Waryńskiego 1
00-645 Warszawa