Podczas rozmów z Wami słyszymy, że chcielibyście wiedzieć więcej o tym, czym jest inżynieria chemiczna, czym się zajmuje i jaka jest jej rola w dzisiejszym świecie. Wychodząc Wam naprzeciw organizujemy seminarium w formule hybrydowej (możliwość udziału stacjonarnie lub online), podczas którego postaramy się rozwiać wątpliwości w tych tematach. Poznacie przedstawicieli naszych pracowników, doktorantów i studentów, a także przedstawicielkę absolwentów zatrudnionych w przemyśle. Opowiedzą oni o swojej drodze zawodowej, o tym jak widzą rolę inżynierii chemicznej w dzisiejszym świecie i o tym, co ich zdaniem wyróżnia inżynierię chemiczną na tle innych dyscyplin. Na koniec, w czasie wydzielonym na sesję Q&A, odpowiedzą na Wasze pytania.
Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi szczegółami w rozwinięciu tekstu.
Mamy przyjemność poinformować, że nasz pracownik, dr inż. Kamil Wierzchowski został nagrodzony Stypendium Ministerstwa Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców.
Wyróżnienie to przeznaczone jest dla młodych naukowców prowadzących innowacyjne badania naukowe o wysokiej jakości oraz posiadających imponujące osiągnięcia naukowe o wysokim prestiżu i międzynarodowym wydźwięku. To ogromny zaszczyt dla naszego Wydziału.
Serdecznie gratulujemy dr. Wierzchowskiemu, i życzymy dalszych sukcesów w karierze naukowej!!
PS. Z 228 nagrodzonych wniosków 4 zostały przyznane pracownikom Politechniki Warszawskiej, co jeszcze dodaje prestiżowi tej nagrody w skali uczelnianej!
W dniach 6-7 czerwca 2025 roku świętowaliśmy Jubileusz 55-lecia Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Pięć lat temu pandemia uniemożliwiła nam uroczyste świętowanie półwiecza naszego Wydziału, dlatego tegoroczny jubileusz 55-lecia Wydziału miał szczególnie uroczystą oprawę. 6 czerwca 2025 r. miała miejsce oficjalna uroczystość naszego Jubileuszu. Dzień później na terenie Wydziału odbył się Jubileuszowy Piknik WIChiP 2025, poprzedzony rozdaniem dyplomów absolwentom WIChiP z roczników 2023-2025.
Zapraszamy do przeczytania podsumowania tych wydarzeń w rozwinięciu aktualności.
W poniedziałek 9 czerwca 2025 odbyło się uroczysty finał pierwszej edycji Akademii Łańcucha Wartości ORLEN. Projekt był realizowany we współpracy firmy ORLEN z Politechniką Warszawską przy udziale firm zewnętrznych. Koordynatorem działań z ramienia PW był prof. Łukasz Makowski. Jak pisze firma ORLEN, finał był szansą na podsumowanie "siedmiu miesięcy dynamicznego rozwoju i intensywnej nauki, które objęły 14 osobową grupę pracowników ORLEN." Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym przedsięwzięciu i z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje!
Z szerszym podsumowaniem można zapoznać się na stronie Akademii.
Już w przyszłym roku akademickim obowiązywać będzie nowy program studiów I stopnia. Celem zmian jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom zarówno studentów jak i pracodawców.
W rozwinięciu omówienie najistotniejszych zmian w programie.
Drzwi Otwarte na Politechnice Warszawskiej już w najbliższą sobotę, 14 czerwca 2025 w godzinach 10:00 - 15:00. A już od 11:00 zapraszamy Was na WIChiP. Opowiemy Wam dlaczego warto studiować inżynierię chemiczną, co zrobić aby zapisać się na studia na PW, a przede wszystkim na WIChiP oraz pokażemy Wam nasze laboratoria i część prac badawczych. W Gmachu Głównym PW spotkacie też naszych studentów, doktorantów i pracowników, którzy tam odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania!
Wydarzenia
3 |
Webinar dla kandydatów "Łączy nas WIChiP!"12:00 - 14:00 |
23 |
Konferencja: Chemical Technology and Engineering – 202509:05 |
Na Naszym Wydziale działa Wydziałowa Rada Samorządu (WRS). WRS zajmuje się sprawami dydaktycznymi, socjalno-bytowymi, a także rozwojem kulturalnym i sportowym społeczności studenckiej. Organizuje szkolenia, wyjazdy, konkursy i wiele różnych ciekawych wydarzeń. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.
Na naszym wydziale działa Koło Naukowe IChiP "Venturi". Studenci projektują instalacje i organizują międzynarodową konferencję naukową European Young Engineers Conference czy targi pracy Spotkaj Swojego Pracodawcę.
Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej może pochwalić się rozbudowaną ofertą dydaktyczną, badawczą oraz wieloma zajęciami dla uczniów szkół podstawowych i średnich.
Kandydatów na studia na Wydziale zapraszamy do zakładki Kandydaci oraz do przejrzenia informatora.
Współpracę badawczą chętnie nawiążą nasze Zespoły Badawcze, zaś ogólny profil naukowy Wydziału znaleźć można w zakładce Nauka, a aktualne oferty pracy w projektach badawczych tutaj.
Nauczycieli i dyrektorów szkół zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dla szkół oraz do udziału w wydarzeniach organizowanych na Wydziale m.in. w ramach Festiwalu Nauki lub Nocy Muzeów. Wydział otwarty jest na lekcje pokazowe, wycieczki po gmachu lub spotkania ze studentami.
Na Wydziale prowadzone są badania naukowe w dyscyplinie inżynieria chemiczna, która uzyskała wysoką kategorię A w ostatniej ewaluacji działalności naukowej (za okres 2017-2021).
Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej
Politechniki Warszawskiej
ul. Waryńskiego 1
00-645 Warszawa