Aktualności

Sciencepreneurs' Club #2

Sciencepreneurs’ Club to miejsce dla przedsiębiorczej społeczności Politechniki Warszawskiej, dla przedsiębiorczych naukowców i innowatorów. Gościem najbliższego spotkania jest Łukasz Żrodowski, Prezes Zarządzu Amazemet Sp. z o.o.
Temat: „Rola IP w budowaniu wartości spin-off na przykładzie AMAZEMET” Kiedy? 13 czerwca, godz. 16:00. Gdzie? Centrum Innowacji (d. CZIiTT), ul. Rektorska 4, sala 3.07

Zapisy: https://forms.office.com/e/5udpHNygw7

Oferta praktyk letnich w SIGNIS S.A.

Zapraszamy do aplikowania do programu letnich praktyk w firmie SYGNIS S.A. Firma oferuje praktyki w Dziale Badań i Rozwoju oraz Dziale Produkcyjnym (pełna  oferta (.pdf) ). Praktyki trwają 3 miesiące, z czego dwa ostatnie są płatne. Chętnych prosimy do zgłaszanie się do prof. Pawła Sobieszuka (p. 504). Więcej szczegółów w rozwinięciu aktualności.

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

Na Stadionie Narodowym 27 maja odbył się Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Wzięli w nim udział studenci Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej "Venturi". Zaprezentowali swoje projekty, m.in. bioreaktor oraz instalację do otrzymywania napojów roślinnych zastępujących mleko. Promowali też studia na Naszym Wydziale.

„Birety poszły w górę!” - rozdanie dyplomów 2023

Grupa uśmiechniętych studentów ubranych w czarne togi wyrzuca birety w górę po odebraniu dyplomów

Uroczystość rozdania dyplomów inżynierskich i magisterskich już za nami. Przy wspaniałej pogodzie studenci wyrzucili birety w górę w pełnym słońcu na trawniku otaczającym nasz Wydział.

Absolwenci! Dziękujemy, że byliście z Nami! Pamiętajcie o Nas i wracajcie by dzielić się doświadczeniami z przyszłej kariery zawodowej. Trzymamy za Was kciuki!

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego wydarzenia tutaj.

Program międzynarodowych płatnych staży w FORVIA - webinar

Drogie Studentki, Drodzy Studenci,

Zapraszamy Was do rejestracji na webinar dotyczący programu międzynarodowych płatnych staży w FORVIA. Program oferuje płatne staże w zakładach produkcyjnych w 17 krajach (m.in. Niemcy, Francja, Portugalia, Czechy, Słowacja, Włochy) w obszarach inżynieria produkcji, R&D, logistyka, jakość, Lean, zakupy i łańcuch dostaw, zarządzanie projektami, IT, finanse, automatyka oraz digitalizacja produkcji. Więcej informacji tutaj.

KN "Venturi" na 26. Pikniku Naukowym

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w 26. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik w dniu 27.05.2023 w godzinach 11:00-20:00 na Stadionie Narodowym w Warszawie. 

Nasz Wydział reprezentować będą przedstawiciele Koła Naukowego "Venturi" pod hasłem #zawsze ciekawi... nowych technologii: instalacje chemiczne na wyciągnięcie ręki. 

Pełna lista działań Politechniki Warszawskiej w trakcie tego wydarzenia dostępna jest tutaj.

Poznaj Pracodawcę na WIChiP - Boccard Kates

UWAGA! Zmiana daty!!!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z firmą Boccard Kates - oferującą kompleksowe rozwiązania procesowe. W spotkaniu uczestniczyć będzie Izabela Pasik - absolwentka WIChiP PW pełniąca funkcję Starszego Inżyniera Projektu w firmie Boccard Kates. Opowie ona o ofercie skierowanej do absolwentów Naszego Wydziału. Spotkanie odbędzie się 30 maja 2023 o godzinie 15:30 w Audytorium A1. Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku tutaj.

Drzwi Otwarte PW 2023 za nami!

Drzwi Politechniki Warszawskiej otworzyły się dla kandydatów po raz kolejny! 20 maja 2023 członkowie społeczności WIChiP byli obecni w Gmachu Głównym PW, jak i na Wydziale. Otworzyliścy część Naszych laboratoriów, nasi pracownicy prezentowali wybrane obszary badawcze, zaś prof. Maciej Pilarek wraz z przedstawicielami WRS i KN "Venturi" opowiadali o Wydziale i życiu studenckim. Galeria zdjęć z tego wydarzenia dostępna jest tutaj.

Bardzo dziękujemy kandydatom za ożywione i pełne pytań rozmowy i mamy nadzieję, że zobaczymy się znowu w październiku!

Karol Ćwieka kierownikiem projektu naukowego w konkursie SONATA 18

Dr inż. Karol Ćwieka, pracownik Naszego Wydziału, otrzymał finansowanie projektu badawczego w konkursie SONATA 18 Narodowego Centrum Nauki! Badania będą dotyczyły nano-fotokatalizatorów, a tytuł grantu brzmi:

"Projektowanie nano-fotokatalizatorów typu rdzeń- powłoka z wykorzystaniem zaawansowanych narzędzi numerycznych pod kątem produkcji wodoru intensyfikowanej rezonansem plazmonowym w zakresie światła widzialnego"

Gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie badań!

Sciencepreneurs’ Club

Sciencepreneurs’ Club to miejsce dla przedsiębiorczej społeczności Politechniki Warszawskiej, dla przedsiębiorczych naukowców i innowatorów. Klub spotyka się co miesiąc, żeby w luźnej, nieformalnej atmosferze wymienić się wiedzą i doświadczeniem, podzielić cennymi lekcjami i founders’ stories, zainspirować i zmotywować oraz poznać. Kiedy? 23 maja, godz. 16:00. Gdzie? Centrum Innowacji (d. CZIiTT), ul. Rektorska 4, sala 3.07
Zapisy: https://akcelerator.pw.edu.pl/klub.html 

Podsumowanie Nocy Muzeów 2023

13.05.2023 Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej, w ramach uczestnictwa Politechniki Warszawskiej, brał udział w Nocy Muzeów 2023 w Warszawie. W tym roku odwiedziło nas ok. 180 osób w różnym wieku - od najmłodszych i pełnych zainteresowania nauką aż po doświadczonych, ale nadal spragnionych wiedzy. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Bardzo dziękujemy wszystkim gościom oraz pracownicom, pracownikom, doktorantkom, doktorantom, studentkom i studentom za udział w tym wydarzeniu!

Wolne miejsca na Praktyki Zbiorowe 2023

Studenci - są jeszcze miejsca na Praktyki Zbiorowe organizowane przez Wydział w roku 2023.
Nowość - ZA Puławy.
Zachęcamy do zapisów p. 179 (mgr inż. Karolina Kula, Dziekanat II stopnia studiów).
Pełna lista miejsc i tematów dostępna w rozwinięciu aktualności.

Lista osób zakwalifikowanych na Praktyki Zbiorowe 2023

W rozwinięciu wiadomości znajdziecie Państwo informację o tym kto się zakwalifikował na Praktyki Zbiorowe 2023. Na liście umieściliśmy też informację o miejscu i okresie odbywania praktyk. Osoby zakwalifikowane na praktyki proszone są o dostarczenie wypełnionego wniosku do p. 179 - dziekanat studiów II stopnia.

Drzwi Otwarte na #WIChiP

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych studiowaniem na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej na Drzwi Otwarte 2023. W Gmachu Głównym PW, oprócz spotkań o rekrutacji na Politechnikę Warszawską, będziecie mogli spotkać nas na stanowisku w Dużej Auli (pełen program tutaj). Poza tym, przygotowaliśmy program zwiedzania Wydziału połączony z krótkim opisem specyfiki studiowania na Naszym Wydziale. Zarówno na Wydziale jak i w Gmachu Głównym spotkacie naszych studentów, którzy odpowiedzą na wszystkie nurtujące Was pytania.

Szczegółowy program wydarzeń na Wydziale w rozwinięciu aktualności.

Nagroda Prezydenta m.st. Warszawy

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy zaprasza autorów prac magisterskich i rozpraw doktorskich obronionych w roku 2022 do ubiegania się o Nagrodę Prezydenta m.st. Warszawy. Nagroda główna w kategorii rozpraw doktorskich wynosi 15 tys. złotych, a trzy wyróżnienia po 6 tys. zł. Laureat/ laureatka nagrody głównej za pracę magisterską otrzyma 7 tys. zł, a autorzy/autorki wyróżnionych prac po 3 tys. zł.

Termin nadsyłania zgłoszeń to 29 maja. Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta.

Wybory Społecznego Inspektora Pracy i Wydziałowego Rzecznika Zaufania

W dniu wczorajszym o godzinie 12:00 zakończyły się na naszym Wydziale wybory Społecznego Inspektora Pracy i Wydziałowego Rzecznika Zaufania. Informujemy, że:

1. Społecznym Inspektorem Pracy została wybrana pani dr inż. Katarzyna Dąbkowska-Susfał.

2. Rzecznikiem Zaufania została wybrana pani dr inż. Anna Adach-Maciejewska.

Serdecznie gratulujemy objęcia tych ważnych funkcji!

Noc Muzeów na WIChiP i Politechnice Warszawskiej

13 maja Noc Muzeów w Warszawie! Pracownicy i Doktoranci Politechniki Warszawskiej, w tym Naszego Wydziału, będą prezentować miejsca na co dzień niedostępne, trudno dostępne albo po prostu nieznane, a także opowiedzą o naszej Uczelni i aktualnych naukowych zagadnieniach.

Gmach Główny PW oraz Wydziały otwarte będą dla zwiedzających w godzinach 18:00-23:00. Szczegółowy plan wydarzeń dostępny jest na stronie głównej PW, tutaj, zaś szczegółowy program wydarzeń na Naszym Wydziale znajduje się w rozwinięciu aktualności. 

II edycja konkursu 3W: Woda Wodór Węgiel

Dziennik Gazeta Prawna oraz Bank Gospodarstwa Krajowego zapraszają studentki i studentów do udziału w II edycji konkursu 3W: woda, wodór, węgiel, którego celem jest popularyzacja idei 3W i wiedzy o wodzie, wodorze i węglu jako o trzech zasobach życia, wśród młodych ludzi. Podczas konkursu wyłonione zostaną najlepsze prace licencjackie, magisterskie i inżynierskie dotyczące innowacyjnego wykorzystania wodoru, węgla i wody, oraz prowadzenia gospodarki wodnej, w kontekście wyzwań i szans stojących przed Polską.

Relacja z 11th European Young Engineers Conference

W dniach 17-19 kwietnia 2023 roku na Naszym Wydziale odbyła się 11. edycja European Young Engineers Conference (EYEC). Głównym organizatorem konferencji jest Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej “Venturi”. Poruszane podczas konferencji tematy zainspirowały słuchaczy do poszukiwania nowych tematów badawczych, podejmowania ryzyka i przekraczania granic uprawianej dyscypliny.

5th EFCE Spotlight Talks

Serdecznie zapraszamy do zapisów na spotkania z serii Spotlight Talks organizowane przez Europejską Federację Inżynierii Chemicznej (EFCE). W tegorocznej sesji odbędzie się 8 webinarów organizowanych przez Sekcje i Grupy Robocze EFCE. Pełen program oraz więcej szczegółów dostępnych jest w rozwinięciu aktualności oraz pod adresem internetowym https://efce.info/Spotlight_Talks.html .

Rejestracja na poszczególne seminaria jest darmowa, ale wymagana do uczestnictwa.

Pracownicy WIChiP na #CEBioForum 2023

Zdjęcie przedstawia logo CEBioForum

W dniach 18-19 kwietnia 2023 roku nasi pracownicy wzięli udział w #CEBioForum 2023, które odbyło się w Warszawie w Cambridge Innovation Center. Dr hab. inż. Paweł Sobieszuk, profesor uczelni, oraz dr inż. Michał Wojasiński opowiedzieli o technologii rozwijanej w ramach jednego z projektów naukowych. Zostali wybrani przez Dział Brokerów Innowacji PW do reprezentowania uczelni w trakcie forum.

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia! Więcej szczegółów w rozwinięciu aktualności.

Konkurs Schneider Go Green 2023 - Global Student Competition

Obraz przedstawia baner konkursu Schneider Go Green 2023 Global Student Competition

Firma Schneider Electric zorganizowała konkurs Schneider Go Green 2023. Tematem konkursu jest "Cyrkularność i efektywność energetyczna budynków". Konkurs jest otwarty dla studentów studiów licencjackich i magisterskich z całego świata, którzy studiują na kierunkach związanych z biznesem, inżynierią, marketingiem i/lub innowacją. Termin rejestracji zespołu: 10 maja.

Więcej informacji na stronie: https://gogreen.se.com/en oraz w rozwinięciu wiadomości.

Ważne terminy 2023

Drodzy Studenci,

Zapraszam do zapoznania się z aktualnym harmonogramem ważnych terminów w okresie maj - październik 2023.

Plik dostępny jest tutaj (.pdf) .

Pozdrawiam

Anna Lewczuk

Uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów 2023

Zdjęcie przedstawia dużą grupę studentów w togach, którzy stoją na trawie. Nad ich głowami znajdują się wyrzucone w góre birety na tle nieba.

Drogie Absolwentki, Drodzy Absolwenci WIChiP - birety w górę! 

W imieniu Dziekana Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej serdecznie zapraszamy naszych Absolwentów na uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów.  

Uroczystość odbędzie się w sobotę 27.05.2023 r. o godz. 11:00 w gmachu WIChiP.  

Udział wymaga rejestracji! Więcej szczegółów w rozwinięciu wiadomości.

Praktyki zbiorowe 2023 [Aktualizacja 26.04.]

Rusza program praktyk zbiorowych dla studentów WIChiP na rok 2023. 

Zapisy na praktyki zbiorowe osobiście pokój 179 (p. Karolina Kula) do 8 maja 2023 roku (poniedziałek).

UWAGA! Ze względu na duże zainteresowanie "praktykami zbiorowymi" o kolejności dostania się na praktyki będzie decydował rok studiów (3 rok ma pierwszeństwo) oraz średnia ocen z roku studiów poprzedzającego obecny rok studiów kandydata (np. dla studenta 3 roku będzie brana pod uwagę średnia z 2 roku studiów).

Lista tematów dostępna po kliknięciu w tytuł aktualności.