Aktualności

Stypendium pod choinkę 2023

Drodzy Doktoranci, Drodzy Studenci!

Zachęcamy do składania wniosków o stypendium pod choinkę! To wyjątkowe stypendium przyznawane jest już od 2016 roku i pozwala na docenienie wkładu doktorantów i studentów w budowanie wizerunku PW. Jeśli więc uczestniczysz w akcjach promujących uczelnię, wolontariacie lub akcjach charytatywnych, popularyzujesz naukę albo osiągasz znaczne sukcesy (naukowe, sportowe, artystyczne... pochwal się!) - to stypendium jest dla Ciebie!

Więcej szczegółów na stronie Politechniki Warszawskiej

Publiczna obrona doktoratu: mgr inż. Kamil Kopeć

Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Chemiczna uprzejmie informuje, że w dniu 30 października 2023 r., o godz. 9:00 w Audytorium A2 Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej ul. Waryńskiego 1 w Warszawie odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Kamila Kopcia, pt. „Otrzymywanie pokryć z polidopaminy i jej analogów do funkcjonalizacji powierzchni wyrobów medycznych”.

Spotkanie z pracodawcą - CREADIS

Już 19 października 2023 roku o godzinie 16:15 w audytorium A2 na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej odbędzie się spotkanie z przedstawicielami firmy CREADIS.

Po więcej informacji obserwujcie wydarzenie na Facebooku WRS IChiP PW.

Publiczna obrona doktoratu: mgr inż. Piotr Kowalczyk

Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Chemiczna uprzejmie informuje, że w dniu 27 października 2023 r., o godz. 14:15 w Audytorium A1 Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej ul. Waryńskiego 1 w Warszawie odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Piotra Kowalczyka, pt. „Proces otrzymywania polimerowo-ceramicznych granulatów porowatych do odbudowy tkanki kostnej”.

Dwie nagrody dla KN IChiP "Venturi" na XX Targach Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK

Z wielką dumą informujemy, że pierwszego dnia XX Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK nasze Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej "Venturi" otrzymało dwie nagrody! Były to Nagroda Publiczności oraz Złoty KONIK!

Serdecznie gratulujemy naszym studentom obu nagród i życzymy dalszych sukcesów!

Rekrutacja na warsztaty 360° Water Experience już otwarta

Drodzy Studenci!

Rekrutacja na warsztaty 360° Water Experience organizowane przez firmę Wetsus, o których informowaliśmy Was pod koniec lipca, jest już otwarta. Możecie aplikować do 20 listopada 2023 przez stronę organizatora. Załączcie CV, wykaz ocen (grades transcript) i list motywacyjny. Już 1 grudnia 2023 możecie dostać informację, że się zakwalifikowaliście.

Więcej szczegółów w ulotce w miniaturze aktualności. Zachęcamy do aplikowania!

Artykuły naszych pracowników opublikowane w czasopismach o najwyższym współczynniku wpływu

Miło nam poinformować o publikacjach naszych pracowników, które ukazały się w bieżącym roku w prestiżowych czasopismach naukowych o współczynniku wpływu (IF) powyżej 10. Serdecznie gratulujemy wszystkim autorom wymienionych prac.

Profesor Tomasz Sosnowski wybrany do Rady Doskonałości Naukowej

Z wielką przyjemnością informujemy, że prof. dr hab. inż. Tomasz Sosnowski został wybrany do Rady Doskonałości Naukowej na kadencję 2024 - 2027 w dyscyplinie inżynieria chemiczna. Prof. Tomasz Sosnowski jest Prodziekanem ds. Nauki na #WIChiP oraz pełni funkcję przewodniczącego Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Chemiczna w Politechnice Warszawskiej. Serdecznie gratulujemy!

Tytuł profesorski dla dr. hab. inż. Łukasza Makowskiego

Z wielką radością i dumą informujemy, że w dniu 7 września 2023 r., na mocy postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dr hab. inż. Łukasz Makowski uzyskał tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria chemiczna.

Serdecznie gratulujemy Panu Profesorowi tego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

Odznaczenia państwowe i promocje doktorskie

4 października 2023 roku, w Dużej Auli w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość promocji doktorskich oraz habilitacyjnych oraz wręczenie odznaczeń państwowych. Wśród odznaczonych i promowanych byli pracownicy oraz absolwenci Naszego Wydziału. Pełna lista nagrodzonych w rozwinięciu aktualności.

Wszystkim odznaczonym oraz promowanym doktorom serdecznie gratulujemy!

Publiczna obrona doktoratu mgr. inż. Bartosza Nowaka

Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Chemiczna uprzejmie informuje, że w dniu 19 października 2023 r., o godz. 13:00 w Audytorium A1 Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej ul. Waryńskiego 1 w Warszawie odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Bartosza Nowaka, pt. „Fibrous filters modified with aerogel structure for improvement of oil mist separation”.

Dyżury Wydziałowej Komisji Stypendialnej dla Studentów WIChiP

Składasz wniosek o stypendium w bieżącym semestrze?
Potrzebujesz pomocy w przygotowaniu wniosku o stypendium/zapomogę? 
Chcesz sprawdzić kompletność załączników do wniosku o stypendium socjalne?

Ta informacja jest dla Ciebie!

Podpisanie umowy o współpracy WIChiP z hubergroup Polska

Inauguracja roku akademickiego 2023/24 była okazją do podpisania ramowej umowy o współpracy pomiędzy Wydziałem a Spółka hubergroup Poska. Spółka jest wiodącym w kraju dostawcą farb drukarskich i intensywnie rozwija produkcję nowoczesnych wyrobów drukarskich w swoim zakładzie pod Wrocławiem.

Nagrody Rektora 2023

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 była okazją do wręczenia Nagród Rektora za osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i organizacyjne w latach 2021-2022 oraz nagród "Złota Kreda". W imieniu Rektora Politechniki Warszawskiej, nagrody wręczyła dr hab. inż. Renata Walczak, profesor uczelni, Prorektor PW ds. Filii w Płocku.

Prawie 1200 osób odwiedziło WIChiP w ramach 27. Festiwalu Nauki w Warszawie!

W ubiegłym tygodniu (25-29.09.2023) na WIChiP organizowaliśmy lekcje w formie wykładów dla klas licealnych, warsztatów dla młodszych klas szkoły podstawowej i warsztatów eksperymentalnych dla maturzystów. Przez te 5 dni, odwiedziło nas blisko 1200 osób! Bardzo dziękujemy wszystkim obecnym za odwiedzenie nas oraz wszystkim osobom ze społeczności WIChiP bez których to wydarzenie nie stałoby na tak wysokim poziomie!

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia tutaj.

Publiczna obrona doktoratu mgr. inż. Joanny Latochy

Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Chemiczna uprzejmie informuje, że w dniu 24 października 2023 r., o godz. 11:15 w Audytorium A2 Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej ul. Waryńskiego 1 w Warszawie odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Joanny Latochy, pt. „Procesy otrzymywania nanocząstek hydroksyapatytu o różnej morfologii do zastosowań biomedycznych”.

Prof. Tomasz Sosnowski w Radzie Zarządzającej EFCE

Z przyjemnością informujemy, że prof. dr hab. inż. Tomasz Sosnowski został ponownie wybrany na członka Rady Zarządzającej Europejskiej Federacji Inżynierii Chemicznej (EFCE), na kolejną kadencję 2024-25. Wyboru dokonało zgromadzenie ogólne Federacji na posiedzeniu, które odbyło się w dniu 17 września 2023 w Berlinie podczas europejskiego kongresu inżynierii chemicznej i biotechnologii stosowanej ECCE & ECAB 2023.

Serdecznie gratulujemy objęcia tej zaszczytnej funkcji.

Publiczna obrona doktoratu mgr. inż. Kamila Wierzchowskiego

Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Chemiczna uprzejmie informuje, że w dniu 3 października 2023 r., o godz. 14:30 w Audytorium A1 Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej ul. Waryńskiego 1 w Warszawie odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej w trybie stacjonarnym mgr. inż. Kamila Wierzchowskiego, pt. „Zastosowanie bioreaktora z mieszaniem typu wave do intensyfikacji hodowli komórek”.

Uroczystość inauguracji roku akademickiego 2023/2024 na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej

Zdjęcie przedstawia studentów podczas inauguracji roku akademickiego 2022/2023

Uroczystość inauguracji roku akademickiego 2023/2024 na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej odbędzie się w poniedziałek, 2 października 2023 roku, o godzinie 13:30, w Audytorium AII w Gmachu Wydziału przy ul. Waryńskiego 1. Przypominamy, że obecność nowo przyjętych studentów jest obowiązkowa i wymaga potwierdzenia (w formie odpowiedzi zwrotnej na wiadomość emailową skierowaną przez Dziekanat). 

Program uroczystości znajduje się w rozwinięciu aktualności.

Program ATHENS - sesja Listopad 2023

Drodzy Studenci,

Informujemy o otwarciu zgłaszania aplikacji na najbliższą sesję ATHENS, która odbędzie się w listopadzie 2023. Składanie aplikacji jest otwarte od 09.09.2023 i potrwa do 19.09.2023.

Więcej o programie ATHENS w zakładce Międzynarodowe Programy Studenckie na naszej stronie.

Nowe przedmioty obieralne

Mgr inż. Paweł Mosak, prowadzący nowy przedmiot obieralny pt. "Psychologia biznesu w praktyce w oparciu o metody Analizy Transakcyjnej i Mental Wellbeing"

Szanowni Studenci,

Zachęcamy do zapoznania się z nową ofertą przedmiotów obieralnych i HES (odpowiednio na studiach I stopnia i studiach II stopnia). W szczególności zapraszamy na nowe zajęcia pt. "Psychologia biznesu w praktyce w oparciu o metody Analizy Transakcyjnej i Mental Wellbeing" prowadzone przez absolwenta naszego Wydziału mgr inż. Pawła Mosaka (zdjęcie w miniaturze). Przypominamy, że składanie deklaracji zapisów na zajęcia w semestrze 2023Z możliwe jest w dniach 01.09 – 17.09.2023r.

Dr hab. inż. Maciej Szwast z grantem w inicjatywie EUREKA

Zespół prowadzony przez dr hab. inż. Macieja Szwasta, profesora uczelni, w konsorcjum z Polymemtech sp. z o.o., otrzymał w konkursie EUREKA 2022 dofinansowanie badań w wysokości 1 500 000,00 PLN. Dofinansowany projekt zakłada „Opracowanie nowoczesnej multifunkcjonalnej technologii filtracyjnej w oparciu o sztuczną inteligencję”. Szczegóły konkursu oraz wyniki można znaleźć na stronie NCBR. Gratulujemy i czekamy na pierwsze wyniki prac badawczych i rozwojowych!

Warsztaty Water4All w Instytucie Badawczym Wetsus w Holandii dla studentów

Instytut badawczy Wetsus, European Center of Excellence for Sustainable Water Technology w Niderlandach organizuje tygodniowe warsztaty w marcu 2024 w ramach programu Water4All, współfinansowanego przez Unię Europejską. Warsztaty są przeznaczone dla studentów studiów I stopnia na kierunkach takich, jak inżynieria chemiczna, technologia chemiczna, biotechnologia, ochrona środowiska i pokrewnych. Tematem warsztatów będą innowacyjne technologie ochrony wody, oczyszczania ścieków i odzyskiwania surowców z odpadów ciekłych w kontekście zrównoważonego rozwoju i gospodarki o zamkniętym obiegu.

Grant w konkursie POSTDOC IV dla prof. Macieja Szwasta

Z dumą informujemy, że dr hab. inż. Maciej Szwast, prof. uczelni, otrzymał finansowanie w konkursie POSTDOC PW IV na rozwój potencjału swojego Zespołu Badawczego poprzez zatrudnienie osoby na stanowisku typu "postdoc". Tematyka projektu badawczego to Opracowanie metody wytwarzania innowacyjnych membran w oparciu o struktury MOF&COF w aspekcie zastosowania do rozdzielania mieszanin gazów oraz oczyszczania cieczy ze związków z grupy „emerging contaminants”.

Wyniki konkursu dostępne są na stronie badawcza.pw.edu.pl.

Stypendia Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców - laureaci z WIChiP

Zdjęcie przedstawia dwóch laureatów stypendium MEiN dla wybitnych młodych naukowców: dr. inż. Karola Ćwiekę oraz dr. inż. Michała Wojasińskiego

W wielką dumą informujemy, że dr inż. Karol Ćwieka oraz dr inż. Michał Wojasiński zostali laureatami w tegorocznej edycji stypendiów Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców. W tym roku do Ministerstwa spłynęło 1828 wniosków od młodych naukowców, spośród których przyznane zostało 230 stypendiów, w tym 37 dla doktorantów. Więcej informacji oraz pełna lista laureatów dostępna jest na stronie MEiN. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!