Aktualności

Profesor Tomasz Sosnowski wybrany na przewodniczącego Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Chemiczna!

Z wielką przyjemnością informujemy, że uchwałą nr 68/LI/2025 Senatu PW z dnia 29.01.2025r. prof. dr hab. inż. Tomasz Sosnowski został wybrany na przewodniczącego Rady Naukowej Dyscypliny Inżynierii Chemicznej na kadencję 2025 - 2028. Prof. Tomasz Sosnowski jest również członkiem Rady Doskonałości Naukowej na kadencję 2024 - 2027 w dyscyplinie inżynieria chemiczna. Serdecznie gratulujemy!

Składanie dokumentów na studia II stopnia

W związku z zakończeniem elektronicznej rejestracji Kandydatów w systemie IRK prosimy o składanie wymaganych dokumentów w Dziekanacie studiów II stopnia (WIChiP PW, ul. Waryńskiego 1, 00-645 Warszawa, pok. 179, tel. 222346509, email: karolina.kula@pw.edu.pl) w terminie do 12 lutego 2025 r. (do godz. 14:00).

Laureaci konkursu POSTDOC VI

Celem programu jest wzmocnienie potencjału badawczego Politechniki Warszawskiej poprzez zatrudnienie nauczycieli akademickich w grupie pracowników badawczych lub pracowników niebędących nauczycielami akademickimi w grupie pracowników naukowo-badawczych lub naukowo-technicznych.

Prof. Łukasz Makowski na XXXI Sympozjum CHEMIA 2025

W środę, 29 stycznia, rozpoczęło się jedno z największych spotkań branży chemicznej w Polsce. Na uczestników czekały panele, wywiady i referaty, oraz debata "Przetrwać w kryzysie… Właściwa strategia dla chemii", którą poprowadził prof. dr hab. inż. Łukasz Makowski.

25 edycja konkursu L’Oréal Dla Kobiet i Nauki

Serdecznie zapraszamy młode badaczki do udziału w programie stypendialnym L’Oréal Dla Kobiet i Nauki, mającym na celu wsparcie w karierze naukowej oraz promowanie ich osiągnięć w Polsce i za granicą. Wnioski można składać do 8 marca.


Trening Umiejętności Społecznych

Biuro ds. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni – Sekcja Psychologów zaprasza chętnych studentów w spektrum autyzmu do udziału w stacjonarnym Treningu Umiejętności Społecznych. Głównym celem Treningu Umiejętności jest rozwinięcie zdolności interpersonalnych oraz radzenia sobie w zróżnicowanych sytuacjach społecznych. 

Tytuł profesorski dla dr. hab. inż. Pawła Sobieszuka

Z wielką radością i dumą informujemy, że 14 stycznia 2025 roku, na mocy nominacji Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dr hab. inż. Paweł Sobieszuk uzyskał tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria chemiczna.

Serdecznie gratulujemy Panu Profesorowi tego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!

Tutoring dla nowych studentów II stopnia

Droga Kandydatko, Drogi Kandydacie,

Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem studiów II stopnia na WIChiP, ale planujesz dołączyć do nas z innego wydziału, lub innej uczelni, to coś dla Ciebie! Oferujemy specjalistyczny tutoring dla studentów, którzy dołączą do nas spoza IChP-u. Będziesz miał/a możliwość uzupełnienia brakującej wiedzy, dzięki czemu poczujesz się pewniej na studiach II stopnia.

Prof. Andrzej Stankiewicz laureatem tytułu Ambasadora Kongresów Polskich 2024

Z radością i dumą informujemy, że prof. Andrzej Stankiewicz znalazł się na liście 21 owych honorowych Ambasadorów i Ambasadorek Kongresów Polskich! Tytuł nadawany w ramach Programu realizowanego wspólnie przez Polską Organizację Turystyczną oraz Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce, jest wyróżnieniem dla osób, które aktywnie wspierają rozwój przemysłu spotkań w Polsce.

Zmarł prof. Ryszard Marcinkowski

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 10 stycznia 2025 r. zmarł przeżywszy 93 lata śp. prof. dr hab. inż. Ryszard Marcinkowski. Emerytowany profesor Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW, uznany specjalista w dziedzinie inżynierii systemów procesowych i dynamiki układów wielofazowych, zastępca dyrektora Instytutu Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW w latach 1987-1991, były kierownik Zakładu Dynamiki Procesowej i Inżynierii Systemów, ceniony nauczyciel akademicki wielu pokoleń studentów.

Rodzinie i Bliskim Pana Profesora składamy najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia

Dziekan wraz ze Społecznością Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej

Zapisz się już dziś na międzynarodowe szkolenia i wymiany

W imieniu Politechnika Warszawska: Centrum Wymiany Międzynarodowej zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem ofert szkoleń i wymian międzynarodowych organizowanych w semestrze letnim 2025 roku. Zapisz się już dziś i jedź na przygodę życia do jednej z naszych partnerskich zagranicznych uczelni!

Uczelniane Seminarium online: Horyzonty Dyscyplin Nauki

W imieniu Centrum Studiów Zaawansowanych PW zapraszamy na ogólnouczelniane seminarium naukowe Horyzonty Dyscyplin Nauki. W planowanym spotkaniu, dotyczącym zagadnień matematycznych, przedstawione zostaną dwa tematy: "Pomiędzy łatwym a trudnym", dr hab. inż. Paweł Rzążewski oraz "Dwa problemy z fizyki rozwiązane ściśle", dr hab. Tomasz Cieślak z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW. Szczegóły wydarzenia oraz dołączania do spotkania znajdują się na stronie Centrum Studiów Zaawansowanych PW.

Spotkanie online odbędzie się 16 stycznia 2025 r. o godz. 16.15 na platformie TEAMS. Obowiązują zapisy na wydarzenie pod linkiem.

Studiuj na WIChiP! Rekrutacja na studia II stopnia rozpoczęta

Dzisiaj, 8 stycznia 2025 r. rozpoczyna się rekrutacja na studia II stopnia na Politechnice Warszawskiej. Z tej okazji serdecznie zapraszamy do zapisów na Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej! Zapraszamy zarówno osoby kończące aktualnie studia jak i absolwentów studiów I stopnia z inżynierii chemicznej, jak i kierunków pokrewnych.

Podsumowanie roku 2024 na WIChiP

Wraz z końcem roku nachodzą nas refleksje o minionych wydarzeniach. Ostatnie 12 miesięcy było czasem intensywnej pracy, innowacyjnych projektów oraz wielu inicjatyw, które przyczyniły się do wzbogacenia naszej społeczności akademickiej. Poniżej postaraliśmy się krótko podsumować ten bogaty rok, zwracając uwagę na najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia, jakie odnieśliśmy w tym czasie.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Rafała Podgórskiego

Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Chemiczna uprzejmie informuje, że w dniu 21 stycznia 2025 r. o godz. 13:15 w Audytorium A3 Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej ul. Waryńskiego 1 w Warszawie odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Rafała Podgórskiego pt. "Opracowanie procesu produkcji prototypowych wielofunkcyjnych materiałów kompozytowych do regeneracji tkanki kostnej przy użyciu technik druku 3D".

Trwa rekrutacja do Szkoły Doktorskiej PW

Rejestracja do Szkoły Doktorskiej jest już otwarta! Gorąco zapraszamy do udziału w rekrutacji trwającej do 5 stycznia 2025r (godz. 23:59). Politechnika Warszawska czeka na absolwentów kierunków technicznych i nie tylko!

Aleksandra Pisarek wyróżniona podczas konkursu Three Minute Thesis PW

Jesteśmy bardzo dumni mogąc powiedzieć, że mgr inż Aleksandra Pisarek znalazła się na podium konkursu 3MT®! Pokazała, że o badaniach naukowych można powiedzieć ciekawie, zrozumiale i inspirująco, czym zajęła II miejsce za wystąpienie o sile powietrza. Konkurs 3MT® odbył się w ramach projektu "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza" na Politechnice Warszawskiej.

Dr inż. Katarzyna Jabłczyńska w Radzie Młodych Uczonych Politechniki Warszawskiej

Decyzją nr 327/2024 Rektora PW z dnia 9 grudnia 2024 r., została powołana Rada Młodych Uczonych Politechniki Warszawskiej. W skład wchodzi 15 osób - po jednym reprezentancie z każdej dyscypliny naukowej na PW. Mamy przyjemność ogłosić, że nasz Wydział reprezentować będzie dr inż. Katarzyna Jabłczyńska z Katedry Inżynierii Układów Rozproszonych. 

Rekrutacja do Stowarzyszenia Naukowego Collegium Invisible rozpoczęta

Collegium Invisible już od 30 lat wspiera rozwój intelektualny i naukowy wyróżniających się studentów i studentek oraz doktorantek i doktorantów z różnych dziedzin nauki. Do rekrutacji trwającej do 26 stycznia 2025 roku zaproszone są osoby ze wszystkich dziedzin i dyscyplin nauki: zarówno społecznych, humanistycznych, jak i ścisłych, przyrodniczych, medycznych, czy inżynieryjnych.

Więcej informacji w rozwinięciu aktualności.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Radosława Krzosy

Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Chemiczna uprzejmie informuje, że w dniu 13 stycznia 2025 r. o godz. 13:15 w Audytorium A3 Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej ul. Waryńskiego 1 w Warszawie odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Radosława Krzosy „Badania procesów deaglomeracji cząstek tlenku tytanu prowadzonych w urządzeniach przemysłowych”.

Młodzi naukowcy nagrodzeni w konkursie PRELUDIUM 23

Z radością i dumą pragniemy poinformować że dwójka doktorantów naszego Wydziału, mgr inż. Monika Jałowiecka i mgr inż. Daniel Wyleziński zostali wyróżnieni w konkursie na projekt badawczy dla osób bez stopnia doktora PRELUDIUM 23, organizowanym przez Narodowe Centrum Nauki. 

Prodziekan Maciej Pilarek ponownie powołany na Studenckiego Rzecznika Zaufania PW

Z radością informujemy, że Prodziekan ds. Studenckich naszego Wydziału, dr hab. inż. Maciej Pilarek, profesor uczelni, znany ze swojego zaangażowania w życie akademickie i sprawy studenckie, powołany został na kolejną kadencję Studenckiego Rzecznika Zaufania w naszej Uczelni!

Spotkanie informacyjne dla kandydatów na studia II stopnia

Drogie Studentki, Drodzy Studenci, Drogie Kandydatki, Drodzy Kandydaci!

W czwartek 12.12.2024 r. o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie informacyjne dla kandydatów dotyczące studiów II stopnia zaczynających się w semestrze letnim roku akademickiego 2024/25.

Spotkanie odbędzie się w Audytorium II WIChiP (Waryńskiego 1, 00-645 Warszawa). Zapraszamy na spotkanie wszystkich zainteresowanych studiami II stopnia na WIChiP! Omówione zostaną zasady rekrutacji, program studiów oraz specjalności, siatka godzinowa oraz perspektywy zatrudnienia po studiach na WIChiP.

Do zobaczenia!

Plan spotkania:

  • Przedstawienie zasad rekrutacji na studia II stopnia – dr hab. inż. Maciej Pilarek, prof. uczelni, Prodziekan ds. studenckich
  • Przedstawienie specjalności studiów II stopnia
    1. Inżynieria procesów przemysłowych – prof. dr hab. inż. Łukasz Makowski
    2. Bioinżynieria – prof. dr hab. inż. Tomasz Ciach
    3. Inżynieria układów rozproszonych – prof. dr hab. inż. Tomasz Sosnowski

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Katarzyny Dobrowolskiej-Dziarnik

Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Chemiczna uprzejmie informuje, że w dniu 11 grudnia 2024 r. o godz. 13:00 w Audytorium A3 Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej ul. Waryńskiego 1 w Warszawie odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Katarzyny Dobrowolskiej-Dziarnik „Badania procesu atomizacji cieczy jako metody wytwarzania aerozoli do zastosowań medycznych z uwzględnieniem zjawisk fizykochemicznych towarzyszących depozycji inhalowanych kropel”.

Spotkajmy się na Kiermaszu Świątecznym PW

Już po raz dziewiąty na placu przed Gmachem Głównym Politechniki Warszawskiej staną kiermaszowe domki. Nasz – politechniczny będzie – jak zawsze – charytatywny. To okazja, żeby nabyć upominki i świąteczne przysmaki. Nie zabraknie także innych atrakcji. Zapraszamy 5 i 6 grudnia w godz. 10.00–17.00.