Ważne informacje dla osób zakwalifikowanych na studia I stopnia

Zakwalifikowani? Gratulacje! Teraz pozostało jeszcze dopełnienie kilku formalności. Poniżej garść informacji zebrana dla Was przez pracownice Naszego Dziekanatu.

1. Informacje na temat składania dokumentów

Ogłoszenie wyników kwalifikacji - 18 lipca

Składanie dokumentów

Składanie dokumentów przez zakwalifikowanych kandydatów będzie się odbywać w dniach 19 – 24 lipca (bez soboty i niedzieli) od godziny 9.00 do 15.00 w gmachu Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej na ul. Waryńskiego 1 w Warszawie, pokój 191A (I piętro). Kandydat składający dokumenty musi mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość (do wglądu) oraz oryginały wszystkich dokumentów oraz ich kserokopie. Komisja rekrutacyjna przyjmuje tylko i wyłącznie kserokopie wymaganych dokumentów po uprzednim sprawdzeniu i potwierdzeniu zgodności kopi z oryginałem.

Jeśli dokumenty składa inna osoba powinna mieć ponadto pisemne upoważnienie – wzór upoważnienia można pobrać  tutaj (.pdf) . (Uwaga! Formularz upoważnienia nie wymaga potwierdzenia notarialnego).

UWAGA! Osoby niepełnoletnie muszą mieć także zgodę rodzica na złożenie dokumentów - formularz  tutaj (.pdf) .

Kandydaci składają:

1. Kandydaci z polskim świadectwem dojrzałości (maturą) - kserokopię świadectwa dojrzałości
Kandydaci z dyplomem IB/EB - kserokopię dyplomu lub zaświadczenia (jeśli kandydat zdawał maturę w bieżącym roku i nie dysponuje dyplomem, który jednak musi być dostarczony przed podjęciem studiów) o zdaniu egzaminu wraz z jego wynikami

2. Kserokopię dyplomu potwierdzającego uzyskanie kwalifikacji zawodowych na poziomie technika (dotyczy osób, które zgłosiły w procesie zapisów chęć wykorzystania oceny z tego dyplomu i przekazały te oceny),

3. Kserokopię dyplomu/zaświadczenia laureata/finalisty olimpiady lub konkursu (jeżeli dany dokument jest brany pod uwagę w procesie kwalifikacji i jego skan był przesłany w terminie w celu uwzględnienia w procesie rekrutacji),

4. Kserokopię certyfikatu znajomości języka obcego na poziomie co najmniej B2 (dotyczy zakwalifikowanych na studia w języku polskim, którzy w wyniku deklaracji posiadania takiego certyfikatu, otrzymali za język obcy Pjo =100 pkt)

Uwaga! Należy przynieść ze sobą do wglądu oryginały wszystkich składanych kserokopii

2. Informacja dla nowoprzyjętych studentów w roku akademickim 2023/2024

Każdy nowoprzyjęty student Politechniki Warszawskiej:

✓ Z początkiem sierpnia 2023 r. otrzyma dostęp do Uczelnianego Systemu Obsługi Studentów USOSweb (https://usosweb.usos.pw.edu.pl). System USOSweb zawiera najważniejsze informacje dotyczące toku studiów. Login i hasło do systemu USOSWeb są identyczne, jak do systemu IRK (o ile kandydat tak zaznaczył, jeżeli student już był kiedykolwiek na PW hasło do USOSweba nie zmienia się).

✓ Otrzyma adres e-mail w domenie @pw.edu.pl. Dostęp do poczty elektronicznej możliwy jest poprzez witrynę portal.office.com (Outlook, Teamsy, Excel, Word, etc.). Hasło generowane jest w USOSwebie w zakładce Dla Studentów-> Office365 (należy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na stronie).

✓ Powinien dostarczyć orzeczenie lekarskie potwierdzające brak przeciwskazań do podjęcia nauki. Badania lekarskie muszą być wykonane wyłącznie przez upoważnionego lekarza medycyny pracy. Skierowanie należy pobrać z Indywidualnego Konta Rekrutacyjnego (IKR) – zakładka Do pobrania – po zatwierdzeniu list przyjętych. Badania ze skierowaniem, wykonane w odpowiednich przychodniach w ramach przyznanych tym przychodniom limitów, są bezpłatne. Orzeczenie lekarskie należy złożyć w dziekanacie w dniu inauguracji roku akademickiego 2023/2024 po uroczystości. Zaleca się jak najwcześniejsze wykonanie badań ze względu na możliwość wyczerpania, ustalonego przez władze samorządowe, limitu bezpłatnych przyjęć w poszczególnych przychodniach. Uczelnia nie ma wpływu na wyznaczone limity, więc jeśli za badania trzeba będzie zapłacić, to koszty ponosi nowoprzyjęty student.

✓ Jest zobowiązany do wniesienia opłaty za wydanie legitymacji studenckiej w wysokości 22 zł na konto, którego numer znajduje się na indywidualnym koncie osoby przyjętej na studia w systemie USOSWeb PW w zakładce: Dla studentów/rozliczenia. Opłatę należy wnieść do dnia 31 sierpnia 2023 r. Legitymację studencką będzie można odebrać w dniu inauguracji roku akademickiego 2023/2024 po uroczystości w Dziekanacie studiów I stopnia. W celu otrzymania legitymacji studenckiej konieczne jest dokonanie wpłaty.

✓ Otrzyma wszelkie informacje o:

• o inauguracji roku akademickiego 2023/2024,
  • o dacie rozpoczęcia zajęć dydaktycznych,
  • o zapisów na zajęcia wychowania fizycznego,
  • o szkoleniu BHP

drogą mailową na adres w domenie @pw.edu.pl oraz na naszej stronie www.ichip.pw.edu.pl w zakładce Aktualności.

Szczegółowych informacji udziela Dziekanat Studiów II stopnia pok. 179 (I piętro):
E-mail: karolina.kula@pw.edu.pl, tel.: 22 234 64 53
oraz Przewodniczący Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej, dr inż. Artur Poświata