Galerie
Galerie zdjęć z różnych wydarzeń, które odbyły się na Wydziale. Zachęcamy do wysyłania zdjęć z wydarzeń dziejących się na terenie lub przy udziale naszego Wydziału na adresy Pełnomocników ds. promocji i informacji: Karol.Ulatowski@pw.edu.pl; Michal.Wojasinski@pw.edu.pl
Odznaczenia państwowe, promocje doktorskie i habilitacyjne
4 października 2024 roku, podobnie jak w roku ubiegłym, w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej wręczone zostały odznaczenia państwowe oraz odbyły się promocje habilitacyjne i doktorskie. Nasz Wydział reprezentowało 6 świeżo promowanych doktorów oraz 2 doktorów habilitowanych. Na uroczystości obecny był także wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Maciej Gdula, który wraz z JM Rektorem PW wręczył pracownikom medale za długoletnią służbę.
Pełna lista odznaczonych i promowanych w rozwinięciu aktualności.
„Jajeczko Wydziałowe” oraz wręczenie Nagród Dziekana dla studentów
26 marca 2024 roku odbyło się spotkanie wielkanocne, tzw. „Jajeczko Wydziałowe” organizowane przez Wydziałową Radę Samorządu IChiP. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele grona dziekańskiego, oraz wielu studentów i doktorantów Wydziału. Dziekan złożył całej społeczności Wydziału najlepsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
Spotkanie to było także okazją do wręczenia Nagród Rektora oraz Nagród i Wyróżnień Dziekana dla studentów WIChiP. Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.
Pełna lista osób nagrodzonych dostępna jest tutaj.
Seminaria "Chemical Engineering Horizons in Different Perspectives"
W środy od 28.02 do 20.03. odbywały się seminaria w ramach cyklu "Chemical Engineering Horizons in Different Perspectives". Zaproszeni goście, przedstawiciele światowej nauki i przemysłu, opowiadali o swoich przemyśleniach i opiniach na temat horyzontów i przyszłości inżynierii chemicznej.
Więcej o serii seminariów oraz zaproszonych gościach można przeczytać tutaj. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tych wydarzeń.
Nawiązanie współpracy z XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie
Z wielką radością ogłaszamy, że 19.03.2024 roku Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej nawiązał współpracę z XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Dziekan Wydziału, prof. dr hab. inż. Marek Henczka, oraz mgr Agnieszka Potocka, Dyrektor Liceum, podpisali porozumienie o współpracy między naszymi jednostkami. Uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach w Liceum i na Wydziale, zarówno w formie wykładów jak i ćwiczeń laboratoryjnych.
W dniu podpisania porozumienia, jedna z klas drugich liceum zwiedziła część laboratoriów dydaktycznych, w tym Laboratorium Bioprocesów, Chemii Fizycznej oraz Laboratorium Aparatury Procesowej.
Cieszymy się z możliwości współpracy z Liceum im. Stanisława Staszica i liczymy, że nasze wspólne działania będą interesujące dla uczniów liceum.
Nawiązanie współpracy z LO im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie
Z wielką radością ogłaszamy, że 8 lutego 2024 roku Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej nawiązał współpracę z Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie. Prof. Marek Henczka, Dziekan WIChiP, oraz Pan Dariusz Miłkoski, Dyrektor Liceum, podpisali porozumienie o współpracy między jednostkami. W ramach współpracy uczniowie Liceum będą uczestniczyć w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach na Wydziale.
Bardzo cieszymy się z możliwości współdziałania i wspomagania kształcenia w Liceum im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć obrazujących podpisywanie porozumienia.
Nowe Audytorium na WIChiP!
Już od następnego semestru część zajęć będzie odbywała się w nowym audytorium AIII!
Audytorium powstało w miejsce sali 013, w której znajdowała się kreślarnia. Tę nowoczesną salę wykładową wyposażono tak, aby komfort zapewnić studentom, ale też i wykładowcom. Oprócz rzutnika, obecnego w każdej sali wykładowej WIChiP, znajdują się tam też dodatkowe ekrany, co zwiększa dostępność i łatwość śledzenia toku wykładu, a także system nagłośnienia zapewniający optymalny odbiór głosu z każdego miejsca sali. Ze względu na możliwość skierowania ekranów w stronę frontu sali, Audytorium AIII służyć będzie także jako wygodna sala konferencyjna.
Liczymy, że spędzimy wspólnie wiele godzin korzystając z tego odnowionego pomieszczenia.
Business Networking Day na #WIChiP
29 listopada 2023 odbył się Business Networking Day na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej. Podczas tego wydarzenia studenci rozmawiali z przedstawicielami pracodawców, którzy rozstawili swoje stanowiska na Wydziale. Podczas wydarzenia odbyła się gra networkingowa, gdzie studenci musieli uzyskać konkretne informacje i odpowiedzieć na pytania zadane w kwestionariuszu. Biuro Karier, we współpracy z pracodawcami i władzami WIChiP, ufundowało nagrody rozlosowane wśród studentów. To nie pierwsze i nie ostatnie wydarzenie, na którym studenci WIChiP będą mieli bezpośredni kontakt z potencjalnymi pracodawcami.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej galerii z tego wydarzenia.
Zdjęcia: dr inż. Krzysztof Wojtas
Wizyta uczniów w laboratoriach Wydziału
24.11. odwiedzili nas uczniowie szkół średnich z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Warszawie oraz Zespołu Szkół nr 2 im. Emilii Plater w Piasecznie. Spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiego wykładu na temat inżynierii chemicznej, a następnie uczniowie w mniejszych grupach zwiedzili Laboratorium Aparatury, Laboratorium Grafenowe oraz Laboratorium Bioprocesów.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
Autorem zdjęć jest dr inż. Krzysztof Wojtas
Spotkanie z Pracodawcą - CREADIS
19.10.2023 odbyło się kolejne spotkanie z serii Spotkanie z Pracodawcą. Tym razem na Naszym Wydziale gościła firma CREADIS. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej galerii zdjęć z tego wydarzenia.
Bardzo cieszymy się z obecności firmy na Naszym Wydziale i liczymy na szerszą współpracę w przyszłości!
Inauguracja roku akademickiego 2023/2024
2 października 2023 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
Podpisanie umowy o współpracy WIChiP z hubergroup Polska
Inauguracja roku akademickiego 2023/24 była okazją do podpisania ramowej umowy o współpracy pomiędzy Wydziałem a Spółka hubergroup Poska. Spółka jest wiodącym w kraju dostawcą farb drukarskich i intensywnie rozwija produkcję nowoczesnych wyrobów drukarskich w swoim zakładzie pod Wrocławiem. Nasz Wydział współpracuje już ze Spółką przy realizacji projektu badawczo-rozwojowego, którego celem jest budowa demonstracyjnej instalacji do produkcji wodnych farb i lakierów drukarskich zawierających naturalne, bezpieczne dla środowiska komponenty.
Festiwal Nauki w Warszawie 2023
W ostatnim tygodniu września (25-29.09.2023) otworzyliśmy Nasz Wydział dla klas szkół podstawowych i licealnych. Zorganizowaliśmy wykłady i warsztaty, na których uczniowie mogli dowiedzieć się więcej o różnych aspektach otaczającego ich świata. W ciągu tych pięciu dni odwiedziło nas blisko 1200 osób!
Rozdanie Dyplomów 2023
27.05.2023 Odbyła się uroczystość rozdania dyplomów inżynierskich i magisterskich na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej. Przy wspaniałej pogodzie studenci wyrzucili birety w górę w pełnym słońcu na trawniku otaczającym nasz Wydział.
Absolwenci! Dziękujemy, że byliście z Nami! Pamiętajcie o Nas i wracajcie by dzielić się doświadczeniami z przyszłej kariery zawodowej. Trzymamy za Was kciuki!
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
Drzwi Otwarte PW 2023
Drzwi Politechniki Warszawskiej otworzyły się dla kandydatów po raz kolejny! 20.05.2023 można było spotkać studentki i studentów, doktorantki i doktorantów, oraz pracownice i pracowników Naszej Uczelni, którzy opowiadali o studiach i życiu społeczności akademickiej PW. Członków społeczności WIChiP można było spotkać zarówno w Gmachu Głównym PW (na stanowisku Wydziałowym jak i stanowisku Koła Naukowego "Venturi"), jak i na samym Wydziale, na którym można było zwiedzić część Naszych laboratoriów, obejrzeć stanowiska przedstawiające wybrane obszary badawcze, którymi zajmują się pracownicy Wydziału, oraz posłuchać o Wydziale z perspektywy Dziekanów, studentów z WRS, a także przedstawicieli Koła Naukowego.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
Zdjęcia autorstwa Moniki Klimek (studentka WIChiP) oraz Michała Stora (doktorant WIChiP).
Noc Muzeów 2023
13.05.2023 Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej, w ramach uczestnictwa Politechniki Warszawskiej, brał udział w Nocy Muzeów 2023 w Warszawie. W tym roku odwiedziło nas ok. 180 osób w różnym wieku - od najmłodszych i pełnych zainteresowania nauką aż po doświadczonych, ale nadal spragnionych wiedzy. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
Oprócz wydarzenia na Wydziale, nasi studenci zostali zaproszeni aby zaprezentować swoje osiągnięcia w Urzędzie Patentowym RP.
Uczniowie XLI LO im. Joachima Lelewela w laboratoriach Wydziału
W dniu 30.03.2023 uczniowie klasy o profilu matematyczno-fizycznym z XLI Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela uczestniczyli w zajęciach seminaryjno-laboratoryjnych na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej.
Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w Laboratorium Chemii Fizycznej, gdzie dr inż. Tomasz Kotkowski zaznajomił gości z podstawowymi technikami i sprzętem używanym w laboratorium chemicznym. W Laboratorium Aparatury Procesowej uczniowie, pod opieką dr inż. Agaty Dorosz, poznali lepiej procesy dziejące się w skali przemysłowej. W Labotatorium Komputerowym mgr inż. Zuzanna Bojarska pokazała uczniom jak możemy symulować eksperymenty za pomocą technik komputerowych oraz wyjaśniła, dlaczego jest to ważne.
Wycieczka ta jest elementem współpracy między Wydziałem oraz XLI LO, którą opisywaliśmy tutaj.
Spotkanie studentów WIChiP z przedstawicielami Baker Hughes
W dniu 29.03.2023 gościliśmy na naszym Wydziale przedstawicieli Baker Hughes, którzy przedstawili naszym studentom profil firmy, wskazali czym zajmuje się biuro inżynierskie, jakie reprezentowali oraz gdzie wykorzystywane są proponowane przez nich rozwiązania. Bardzo cieszymy się z obecności firmy Baker Hughes na Naszym Wydziale i liczymy na szerszą współpracę w przyszłości!
Festiwal Nauki w Prusie
W dniach 16-17.03. pracownicy Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej mieli przyjemność uczestniczyć jako prelegenci podczas "Festiwalu Nauki w Prusie" organizowanym przez XXXV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Prusa w Warszawie.
Wykłady te są elementem współpracy, o której nawiązaniu pisaliśmy tutaj.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
Cykl seminariów "The Present and the Future of Chemical Engineering"
W marcu 2023 odbyła się pilotażowa seria seminariów mających pozwolić studentom na zobaczenie inżynierii chemicznej z perspektywy przemysłu i biznesu. Na serii seminariów prelegentami byli przedstawiciele międzynarodowych firm, które zatrudniają absolwentów inżynierii chemicznej, tj. Braskem, Evonik, Elkem Silicones i Bayer. Serię seminariów otworzył prof. Andrzej Stankiewicz, który opisał problematykę stojącą przed inżynierią chemiczną w dobie zagrożeń środowiskowych oraz podkreślił istotność wprowadzania zasad zrównoważonego rozwoju.
Zachęcamy do obejrzenia galerii z poszczególnych seminariów:
- “The Greening of the Big Bad Wolf: New Paths and New Challenges of Chemical Engineering,” Andrzej Stankiewicz (Warsaw University of Technology)
- “Chemical Engineering in the Current Business Scenario: How to Prepare for the Needs of a Fast-Changing Chemical Industry,” Roberto Werneck Do Carmo (Braskem)
- “(Y)our future in process technology – perspective from a specialty chemical company,” Manfred Nagel (Evonik)
- “The symbiosis of Bayer and chemical & process engineering” Dirk Saretzki (BAYER AG)
"Zawsze ciekawi... inżynierii chemicznej" - spotkania na Wydziale.
Z wielką przyjemnością w dniu 24.03.2023 gościliśmy na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej uczniów trzech liceów warszawskich: XV LO im. Narcyzy Żmichowskiej, XLI LO im. Joachima Lelewela oraz LXIII LO im. L. Kossutha. Uczniowie dowiedzieli się więcej na temat warunków rekrutacji na PW (wielkie podziękowania dla Agnieszki Kapeli z Biura Komunikacji i Promocji PW!). Podczas wykładu prof. Andrzeja Stankiewicza poznali różnice między chemią i inżynierią chemiczną oraz wyzwania jakie stoją przed tą drugą w obliczu pogarszającego się stanu środowiska. Następnie uczniowie zwiedzili nasze laboratoria, gdzie na żywo zobaczyli aparaturę przemysłową, badawcze laboratorium grafenowe, a także mieli okazję zobaczyć pracujące reaktory z hodowlami mikrobiologicznymi.
Uczniowie mieli mnóstwo pytań, stąd szalenie miło było nam gościć tak aktywne grupy!
Nawiązanie współpracy z XXXV LO im. Bolesława Prusa
Z wielką radością ogłaszamy, że 8. lutego 2023 roku Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej nawiązał współpracę z XXXV Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa w Warszawie.
Prof. Marek Henczka, Dziekan WIChiP, oraz mgr Anna Naja, Dyrektor XXXV LO, podpisali dzisiaj dokument stanowiący porozumienie o współpracy. W ramach współpracy uczniowie liceum będą mieli możliwość uczestniczyć w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach na Wydziale i w szkole.
Wycieczka do Browaru „Otwarte Bramy”
15 grudnia 2022, już drugi rok z rzędu, zorganizowaliśmy wycieczkę dla studentów specjalności Bioinżynieria do Browaru „Otwarte Bramy” w Pruszkowie. Przewodnikiem był absolwent naszego Wydziału, mgr inż. Szymon Rowiński. Ze względu na jego niewątpliwy talent dydaktyczny oraz niesamowitą wiedzę o piwowarstwie, Szymon Rowiński prowadzi zajęcia podczas Laboratorium Bioprocesów, podczas których produkowane jest piwo.
Na wycieczce nasi studenci mogli obejrzeć, jak wygląda proces produkcji piwa od etapu zacierania aż do uruchomienia fermentacji. Każdy z procesów zrealizowany był przy użyciu aparatury stosowanej powszechnie w browarach. Nasi studenci mieli okazję wykorzystać wiedzę zdobytą w trakcie studiów, zaglądając w każdy zakamarek instalacji, identyfikując ścieżki podawania mediów oraz obserwując w praktyce działanie całej instalacji produkującej piwo.
Serdecznie dziękujemy Szymonowi Rowińskiemu oraz Krzysztofowi Cyronkowi, którzy opowiadali studentom o tajnikach piwowarstwa oraz historii miejsca, w którym znajduje się browar. Dziękujemy też całej załodze Browaru „Otwarte Bramy” za bardzo ciepłe przyjęcie.
Inicjatorem wycieczki był koordynator przedmiotu Laboratorium Bioprocesów, dr hab. inż. Paweł Sobieszuk, a studentom towarzyszył prowadzący zajęcia mgr inż. Karol Ulatowski.
Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej o samym browarze, zachęcamy do odwiedzenia stron:
https://www.facebook.com/OtwarteBramy/
https://www.instagram.com/browarotwartebramy/
Poniżej przedstawiamy wybrane zdjęcia zrobione podczas wycieczki.
Spotkanie uczniów SP103 z Kołem Naukowym "Venturi"
21.10.2022 nasz Wydział odwiedzili uczniowie trzeciej klasy Szkoły Podstawowej nr 103 im. Bohaterów Warszawy 1939-1945. Nasi Pracownicy pokazali dzieciakom, że nauka wcale nie jest straszna! Uczniowie zobaczyli urządzenia przemysłowe w Laboratorium Aparatury, dowiadując się się, jak działają i do czego są stosowane.
Następnie Koło Naukowe "Venturi" wraz z ochotniczkami z zaprzyjaźnionego Wydziału Chemicznego zaprosili uczniów do serii gier edukacyjnych, gdzie dzieci mogły nauczyć się kilku szpiegowskich trików!
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia!
Nawiązanie współpracy z XLI LO im. Joachima Lelewela
Z wielką radością ogłaszamy, że 13.10.2022 roku Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej nawiązał współpracę z XLI LO im. Joachima Lelewela.
Prof. Marek Henczka, Dziekan WIChiP, oraz Pani Katarzyna Wyszyńska, Dyrektor XLI LO, podpisali dzisiaj dokument stanowiący porozumienie o współpracy. W ramach współpracy uczniowie liceum będą mieli możliwość uczestniczyć w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach na Wydziale i w szkole. Już dzisiaj mała grupa chętnych uczniów liceum odwiedziła nasze laboratoria Aparatury Procesowej, Chemii Fizycznej i Bioprocesów, a także zostali wprowadzeni w jeden z projektów realizowanych przez Koło Naukowe "Venturi".
Bardzo cieszymy się z możliwości współdziałania i wspomagania kształcenia w XLI Liceum Ogólnokształcącym. Jest to nasza pierwsza tego typu współpraca i mamy nadzieję, że nie ostatnia!
Zachęcamy do obejrzenia kilku zdjęć, które zrobione były przy okazji podpisywania porozumienia oraz wycieczek po laboratoriach.
Inauguracja roku akademickiego 2022/2023
W piątek, 30 września 2022 r. w odbyła się uroczystość inauguracji roku akademickiego 2022/2023 na naszym Wydziale. W Audytorium AII zgromadzili się zaproszenie goście: przedstawiciele władz Uczelni i wydziałów PW oraz pracownicy i studenci Wydziału.
Foto: Monika Klimek
Następny » 1 2 3