Szanowni Studenci,
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą praktyk zbiorowych dla studentów WIChiP latem 2025. Zapisy na praktyki zbiorowe będą odbywać się osobiście pokój 179 (p. Karolina Kula) do 9 maja 2025 roku (piątek).
Lista nie jest ostateczna, informacje dotyczące nowych ofert będą sukcesywnie przekazywane na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Z aktualna listą praktyk zbiorowych można zapoznać się w rozwinięciu aktualności.
Miło nam poinformować, że zespół badawczy kierowany przez dr inż. Michała Wojasińskiego otrzymał finansowanie w ramach XII. polsko-tajwańskiego konkursu na dwustronne projekty badawcze, organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Projekt pt. „Ceramiczna biomimetyczna porowata struktura z bioaktywnym wypełnieniem hydrożelowo-hydroksyapatytowym dla zwiększenia osteointegracji” (akronim: Oss3H) będzie realizowany we współpracy z zespołem prof. Cho-Pei Jianga z National Taipei University of Technology (Tajwan).
Z ogromną przyjemnością i dumą informujemy, że 8 kwietnia dr inż. Katarzyna Dąbkowska-Susfał uzyskała stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, w dyscyplinie inżynieria chemiczna. Stopień ten został przyznany za osiągnięcia w obszarze metod intensyfikacji procesów (bio)przetwarzania biomasy lignocelulozowej.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych, niezwykłych sukcesów!
Szanowni Państwo,
Przypominamy, że w dniach 7-9 kwietnia 2025 r. odbędzie się trzynasta edycja European Young Engineers Conference (EYEC). W tym roku, każda osoba zainteresowana tematami wykładów plenarnych może wziąć w nich udział bez konieczności wcześniejszego zapisu.
Ze szczegółowymi informacjami można zapoznać się w rozwinięciu wiadomości.
Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Chemiczna uprzejmie informuje, że w dniu 30 kwietnia 2025 r. o godz. 12:00 w Audytorium A3 Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej ul. Waryńskiego 1 w Warszawie odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Ewy Rybak pt. "Otrzymywanie nanocząstek polimerowych metodą nanoprecypitacji, ocena ich właściwości do zastosowania jako potencjalne nośniki leków"
Serdecznie zapraszamy do udziału w serii webinarów Spotlight Talks - wiosna 2025!
Już w maju European Federation of Chemical Engineering (EFCE) organizuje kolejną edycję webinarow poświęconych nowym technologiom w inżynierii chemicznej. Tematy webinarów odpowiadają tematom grup roboczych i sekcji Federacji.
Szczególnie zachęcamy do udziału w pierwszym wydarzeniu (14.05.2025, godz. 15:00) dotyczącym wykorzystania metod inżynierii chemicznej w farmacji i medycynie. Jest to webinar zorganizowany przez sekcję „Chemical Engineering as Applied in Medicine”, kierowaną przez prof. Tomasza Sosnowskiego.
Pełen program oraz więcej szczegółów dostępnych jest w rozwinięciu aktualności oraz pod adresem internetowym https://efce.info/Spotlight_Talks.html .
Wydarzenia
16 |
Jajeczko Wydziałowe16:00 - 19:00 |
30 |
Publiczna obrona doktoratu: mgr inż. Ewa Rybak12:00 - 13:00 |
Na Naszym Wydziale działa Wydziałowa Rada Samorządu (WRS). WRS zajmuje się sprawami dydaktycznymi, socjalno-bytowymi, a także rozwojem kulturalnym i sportowym społeczności studenckiej. Organizuje szkolenia, wyjazdy, konkursy i wiele różnych ciekawych wydarzeń. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.
Na naszym wydziale działa Koło Naukowe IChiP "Venturi". Studenci projektują instalacje i organizują międzynarodową konferencję naukową European Young Engineers Conference czy targi pracy Spotkaj Swojego Pracodawcę.
Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej może pochwalić się rozbudowaną ofertą dydaktyczną, badawczą oraz wieloma zajęciami dla uczniów szkół podstawowych i średnich.
Kandydatów na studia na Wydziale zapraszamy do zakładki Kandydaci oraz do przejrzenia informatora.
Współpracę badawczą chętnie nawiążą nasze Zespoły Badawcze, zaś ogólny profil naukowy Wydziału znaleźć można w zakładce Nauka, a aktualne oferty pracy w projektach badawczych tutaj.
Nauczycieli i dyrektorów szkół zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dla szkół oraz do udziału w wydarzeniach organizowanych na Wydziale m.in. w ramach Festiwalu Nauki lub Nocy Muzeów. Wydział otwarty jest na lekcje pokazowe, wycieczki po gmachu lub spotkania ze studentami.
Na Wydziale prowadzone są badania naukowe w dyscyplinie inżynieria chemiczna, która uzyskała wysoką kategorię A w ostatniej ewaluacji działalności naukowej (za okres 2017-2021).
Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej
Politechniki Warszawskiej
ul. Waryńskiego 1
00-645 Warszawa