Spółka założona przez profesora Tomasza Ciacha ogłasza przełomowe wyniki badań

NanoGroup SA, jedna ze spółek spin off, które powstały na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej ogłosiła 17 lipca 2024 roku przełomowe wyniki eksperymentalnego zabiegu autotransplantacji nerki w modelu świni z użyciem systemu NanOX do podtrzymywania organów przed zabiegiem. Wyniki uzyskała podległa NanoGroup spółka NanoSanguis SA. Obie firmy powstały z inicjatywy i dzięki badaniom prowadzonym w zespołach profesora Tomasza Ciacha, pracownika naszego Wydziału.

NanoSanguis jest spółką założoną przez prof. Tomasza Ciacha i jego doktorantkę Agatę Stefanek. Obecnie, projektem opracowania systemu NanOX zarządza mgr inż. Wojciech Frąckowiak, doktorant naszego Wydziału pracujący w NanoSanguis. W spółce pracuje również grupa absolwentów i doktorantów z naszego Wydziału. O wynikach opublikowanych przez NanoGroup możcie przeczytać więcej w sekcji Media o nas oraz zalinkowanych tam artykułach prasowych.

Od lewej: prof. Tomasz Ciach, mgr inż. Agata Stefanek, mgr inż. Wojciech Frąckowiak

Profesorowi Ciachowi i całemu zespołowi projektu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!