Strona Główna » Wydział »
Media o nas
29.04.2022 - WUM.EDU.PL
Warszawski Uniwersytet Medyczny w wywiadzie z dr hab. Katarzyną Sykłowską-Baranek (WUM) opisuje współpracę Wydziału Farmaceutycznego WUM z Naszym Wydziałem w ramach projektu „Bifunkcjonalne aerożelowe platformy do intensyfikacji biosyntezy cytotoksycznych naftochinonów w hodowlach in vitro korzeni transgenicznych” jest finansowany w ramach grantu badawczego Centrum Badawczego POB Biotechnologia i inżynieria biomedyczna programu Uczelnia Badawcza – Inicjatywa Doskonałości, który realizowany jest na Politechnice Warszawskiej. Kierownikiem projektu jest dr hab. inż. Maciej Pilarek, profesor uczelni, z Zakładu Biotechnologii i Inżynierii Biomedycznej Naszego Wydziału.
25.04.2022 - Badawcza.pw.edu.pl
Na stronie badawcza.pw.edu.pl pojawiły się artykuły, które opisują dwa projekty realizowane na Wydziale w ramach programu Inicjatywa Doskonałości: Uczelnia Badawcza, trwającego w Politechnice Warszawskiej. Tytuły i linki do artykułów poniżej:
- "Aerożele krzemoorganiczne w biotechnologii roślin i inżynierii bioprocesowej"
- "Nowa terapia nowotworów mózgu i eliminacja skutków ubocznych chemio i radioterapii"
14.04.2022 - Badania, Innowacje, Technologie PW
Na kanale YouTube "Społeczna Odpowiedzialność Nauki" pojawił się film pt. "Czysty wodór niskim kosztem", w którym dr inż. Marta Mazurkiewicz-Pawlicka oraz mgr inż. Zuzanna Bojarska opowiadają o swoich badaniach.
16.02.2022 - Portal Biotechnologia.pl
Na stronie internetowej Biotechnologia.pl opublikowano informacje o urządzeniu medycznym, wraz z innowacyjnym płynem perfuzyjnym przenoszącym gazy oddechowe, które umożliwiają utrzymanie pracy organu w warunkach pozaustrojowych. Urządzenie i płyn perfuzyjny zostały opracowane przez zespół NanoSanguis S.A.
6.12.2021 - Strona internetowa Sadeczanin.info
Na stronie internetowej Sądeczanin.info prof. Arkadiusz Moskal zwraca uwagę na szkodliwość zanieczyszczeń aerozolowych tworzących smog atmosferyczny (artykuł: "Smog zabija powoli. Rocznie umiera 50 tysięcy osób").
17.09.2021 - Rzeczpospolita
Rzeczpospolita zamieściła wywiad z prof. dr hab. inż. Tomaszem Ciachem, w którym, omawia on postępy w pracach nad lekiem przeciwnowotworowym oraz o innych technologiach biomedycznych wg koncepcji opracowanych na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej. Link
28.05.2021 - TVP3 Bydgoszcz
W programie lokalnym TVP3 Bydgoszcz i na stronie internetowej tej stacji ukazał się materiał o układzie oczyszczania powietrza, w którego opracowaniu uczestniczył prof. Arkadiusz Moskal. Link do informacji.
[film w rozwinięciu artykułu]
16.04.2021 - Biuletyn PW i inne - projekt "AlendroSkin"
Na stronie Biuletynu PW pojawił się artykuł o projekcie „Naskórna hydrożelowa nanoformulacja kwasu alendronowego do uwalniania transdermalnego” kierowanym przez dra Jakuba W. Trzcińskiego, a finansowanego w ramach XI konkursu LIDER.
8.04.2021 - Strona internetowa IDUB PW
Na stronie programu Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza (IDUB PW) zamieszczono artykuł o pracach badawczych prowadzonych w zespole kierowanym przez dr inż. Katarzynę Jabłczyńską dotyczących materiałów filtracyjnych modyfikowanych nanocząstkami kompozytowymi Ag/CuO o właściwościach biobójczych aktywowanych procesem fotokatalizy w świetle widzialnym. W artykule opisano też badania nad wytwarzaniem nanocząstek prowadzone we współpracy z ETH Zurich.
21.01.2021 - Biuletyn PW oraz 28.02.2021 - główna strona internetowa PW
Biuletyn PW zamieścił informacje o pracach prowadzonych w zespole kierowanym przez prof. Tomasza Ciacha nad szczepionką przeciw COVID-19 opartej o rekombinowane białka wirusa SARS-CoV-2 związane na nanocząstkach.
Informacje te zamieszczono również na głównej stronie internetowej PW.
27.10.2020 - Strona internetowa PW
Informacje o pracach nad maseczkami ochronnymi z powłoką biobójczą, prowadzonych w zespole prof. Tomasza Ciacha, zamieszczono na głównej stronie internetowej Politechniki Warszawskiej
Zobacz cały wpis
24.04.2020 - Serwis YouTube - MNiSW "#Posłuchaj naukowca"
prof. dr hab. inż. Arkadiusz Moskal udzielił wywiadu nt. "Czy i jak efektywne jest zasłanianie twarzy, czyli maseczki vs wirus okiem naukowca", w którym wyjaśnił zasady filtracji aerozoli oraz znaczenie prawidłowego stosowania maseczek filtracyjnych w czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV2. [film w rozwinięciu artykułu]
2.08.2019 - Strona internetowa PW
Informacje o kierowanym przez dr hab. inż. Macieja Szwasta projekcie REWARD dotyczącym recyklingu wody i detergentów, prowadzonym we współpracy polsko-niemieckiej zostały wyróżnione przez stronę główną PW.
22.07.2019 - Strona internetowa "NaukawPolsce.pap.pl"
Serwis PAP zamieścił informację o badaniach prowadzonych na Wydziale w zakresie otrzymywania i zastosowań materiałów na bazie grafenu.
Zobacz pełną informację
15.07.2019 - Strona internetowa "Rzecz o Innowacjach"
Na stronie internetowej "Rzecz o Innowacjach" ukazała się informacja o badaniach prowadzonych przez prof. uczelni dr hab. inż. Ewę Dłuską dotyczących emulsji wielokrotnych i ich zastosowań medycznych.
Zobacz pełną informację
11.11.2018 - Tygodnik "Do Rzeczy"
Profesor Leon Gradoń wśród "Wynalazców i Konstruktorów 100-lecia"!
Fragmenty artykułu z czasopisma DoRzeczy można znaleźć
23.05.2018 - TVP 1, Wielki Test TVP "Polacy, którzy zmienili świat"
W trakcie Wielkiego Testu TVP jako przykład ważnych współczesnych polskich wynalazków przedstawiono koncepcję zamiennika krwi, opracowywaną w zespole prof.Tomasza Ciacha i start-up'ie "Nanosanguis" utworzonym na naszym Wydziale.
21.01.2018 - TVP 1, program popularno-naukowy "Jak to działa"
W programie "Jak to działa" o pomiarach zapylenia powietrza, badaniach oddziaływania wdychanych aerozoli na układ oddechowy oraz zagadnieniach filtracji powietrza opowiadał prof. Arkadiusz Moskal.
Program do obejrzenia na stronie internetowej TVP (część nakręcona na naszym Wydziale zaczyna się w 15 min 35 s trwania programu)
19.10.2017 - Biuletyn PW
W 68 numerze Biuletynu PW znalazły się dwie ważne informacje o osiągnięciach pracowników naszego Wydziału:
- prof. Tomasza Ciacha, w związku z publiczną ofertą akcji NanoGroup oraz
- dr inż. Beaty Butruk-Raszei, w związku z uzyskaniem finansowania badań w ramach projektu LIDER
19.10.2017 - Polskie Radio
O swoich pracach nad sztucznymi naczyniami wieńcowymi mówiła w audycji Czas na Naukę dr inż. Beata Butruk-Raszeja.
17.03.2017 - Money.pl
Na stronie Money.pl ukazał się wywiad z mgr inż. Agatą Stefanek - naszą doktorantką kierującą firmą start-up Nanosanguis, wyróżnioną przez Prezydenta RP w ramach spotkania "Start-upy w Pałacu".
09.01.2017 - Newsweek 3/2017
W Newsweek Polska ukazał się artykuł pt. "Biała krew w proszku", w którym Profesor Tomasz Ciach z naszego Wydziału przedstawia korzyści płynące ze stworzonego przez zespół Profesora Ciacha substytutu czerwonych krwinek.
17.10.2016 - Strony internetowe PW
Na stronach internetowych promujących badania i innowacje na PW moża znaleźć informacje o działającym na naszym Wydziale Laboratorium Grafenowym PW, a także o badaniach dotyczących sztucznej kwi i nowych terapii przeciwnowotworowych prowadzonych w zespole prof. Tomasza Ciacha.
2.10.2016 - Polskie Radio
Prof. Tomasz Ciach opowiada o drodze do komercjalizacji wyników badań powstałych na WIChiP.
Następny » 1 2