EPIC 2023 zakończony!

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, w dniach 31 maja - 2 czerwca 203 r. w Warszawie odbyła się kolejna, już ósma, edycja Europejskiej Konferencji Intensyfikacji Procesów (EPIC). Konferencja, wspierana przez Europejską Federację Inżynierii Chemicznej, zgromadziła 125 uczestników z 24 krajów, udowadniając, że intensyfikacja procesów ma się doskonale.

Wydarzenie obejmowało 4 wykłady plenarne, 59 prezentacji ustnych i 36 prezentacji plakatowych, wszystkie o wysokim poziomie naukowym. Sześciu doktorantów otrzymało nagrody za najlepszą prezentację i plakat. Ponadto nagrodę EFCE Excellence Award in Process Intensification 2023 oraz nagrodę EFCE Process Intensification Award for Industrial Innovation przyznano odpowiednio dr Matteo N. Antognoli (Uniwersytet w Pizie) oraz firmie Croda International Plc. Konferencja została zorganizowana na Politechnice Warszawskiej przez Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej.
Kolejna Europejska Konferencja Intensyfikacji Procesów odbędzie się w Atenach w dniach 4-6 czerwca 2025 roku.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konferencji!

Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie podczas kolejnej międzynarodowej konferencji organizowanej przez nasz Wydział, 3rd International Conference Unconventional Catalysis, Reactors and Applications, UCRA-3; Warszawa, 18-20 września 2024.

Zapraszamy również na kolejną edycję EPIC: 9th European Process Intensification Conference, EPIC-9, 4-6 czerwca 2025, Ateny, Grecja

Zdjęcia z konferencji i więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej konferencji.