Seminarium projektu HydroNext

We wtorek 9 kwietnia 2024 roku odbyło się na naszym Wydziale seminarium projektu HydroNext - Opracowanie i demonstracja modułowej, zrównoważonej technologii produkcji farb i lakierów poligraficznych z wykorzystaniem komponentów pochodzenia naturalnego. Projekt jest realizowany przez spółkę hubergroup Polska w ramach dotacji ze środków UE - FENG Ścieżka SMART, NCBR. Wartość projektu wynosi 91,6 mln zł. Projekt rozpoczął się w 2023 roku i potrwa 3 lata. Nasz Wydział jest podwykonawcą w projekcie odpowiedzialnym za prace rozwojowe związane z powiększaniem skali na bazie badań doświadczalnych i modelowania CFD.

Holding hubergroup jest jednym z wiodących na świecie producentów farb drukarskich. Projekt HydroNext dotyczy budowy demonstracyjnej, innowacyjnej, modułowej instalacji do produkcji wodnych farb i lakierów.

W seminarium wzięli udział przedstawiciele hubergroup z Polski, Niemiec i Włoch, przedstawiciele spółki ICHEMAD-Profarb z Gliwic oraz wydziałowy zespół projektowy w składzie prof. Łukasz Makowski, dr Wojciech Orciuch (kierownik projektu), mgr Radosław Krzosa i mgr Julia Wilewska.