Zmarł prof. Stanisław Sieniutycz

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 1 lipca 2024 r. zmarł przeżywszy 83 lata śp. prof. dr hab. inż. Stanisław Sieniutycz. Emerytowany profesor Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW, wybitny badacz, uznany w skali światowej naukowiec w dziedzinie termodynamiki i optymalizacji procesów inżynierii chemicznej, ceniony nauczyciel akademicki wielu pokoleń studentów, kierownik Zakładu Procesów Rozdzielania w latach 2000-2010, były członek Komitetu Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej PAN oraz Sekcji Termodynamiki Komitetu Naukowego Termodynamiki i Spalania PAN. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim OOP, Złotym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Rodzinie i Bliskim Pana Profesora składamy najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia

Dziekan wraz ze Społecznością Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek, 15 lipca 2024 roku o godz. 10:30 w kościele św. Katarzyny na Służewie przy ul. Fosa 17 w Warszawie, po czym nastąpi odprowadzenie na cmentarz miejscowy.